Kto pracuje na niemieckiej uczelni, która nagrodziła Rzeplińskiego? Syn prof. Zolla

Na niemieckiej uczelni, która uhonorowała dziś prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, zatrudniony jest... syn prof. Andrzeja Zolla, prezesa TK w latach 1993-1997.

elsi.uni-osnabrueck.de
Na niemieckiej uczelni, która uhonorowała dziś prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, zatrudniony jest... syn prof. Andrzeja Zolla, prezesa TK w latach 1993-1997. W sporze o Trybunał Konstytucyjny prof. Zoll wyraźnie stanął właśnie po stronie Rzeplińskiego.

Informowaliśmy dziś, że prezes Trybunału Konstytucyjnego odebrał doktorat honoris causa przyznany mu przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Osnabrück. "Cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa” - stwierdził dziekan wydziału. 

W uzasadnieniu Niemcy nie pozostawili wątpliwości, dlaczego nagrodzili Andrzeja Rzeplińskiego:

Polski Trybunał Konstytucyjny oraz jego prezes Andrzej Rzepliński znajdują się obecnie w centrum walki o władzę w Polsce. [...] Przestrzeganie prawa oraz szacunek dla sądów, które powołane zostały do jego wiążącej wykładni oraz stosowania, nie jest wcale oczywistością. Dlatego cieszymy się, że są takie osoby jak prof. Rzepliński, które niezłomnie występują w obronie rządów prawa.


Jak się okazuje - na niemieckiej uczelni, która uderzając w polski rząd, nagrodziła Rzeplińskiego, zatrudniony jest... Fryderyk Zoll, syn prof. Andrzeja Zolla - prezesa TK w latach 1993-1997. Andrzej Zoll po wygranej PiS zajął - delikatnie mówiąc - skrajnie przeciwne nowej władzy stanowisko:A oto notka o jego synu - Fryderyku Zollu - na stronie uniwersytetu w Osnabrück:Rzepliński, Niemcy, Zoll... - jak widać, front obrońców "państwa prawa" w Polsce jest wbrew pozorom niezbyt szeroki...

 

Źródło: niezalezna.pl

#Fryderyk Zoll #Andrzej Zoll #Andrzej Rzepliński

wg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo