Polacy w niedzielę rozegrają pierwszy mecz na Euro 2016, a ich przeciwnikiem będzie Irlandia Północna. W piątek po południu biało-czerwoni wzięli udział w treningu w La Baule. Drobnego urazu doznał Grzegorz Krychowiak.

Grzegorz Krychowiak to jeden z ważniejszych punktów naszej reprezentacji, już na zgrupowanie w Arłamowie przyleciał z kontuzją, której doznał podczas meczu Sewilli. Tym razem doznał kontuzji kostki, ale na szczęście po pewnym czasie wrócił do zajęć z drużyną. Zajęcia były otwarte dla obserwatorów przez 30 minut - w tym czasie Adam Nawałka zarządził rozruch, rozciąganie, a następnie sprinty i ćwiczenia z piłkami w dwóch grupach. Po 30 minutach zaczęła się ściśle tajna praca nad taktykę na Irlandię Płn., ale wówczas media musiały już opuścić trybuny obiektu. 

Indywidualnie trenował Kamil Grosicki, który w meczu z Litwą skręcił staw skokowy i jego występ w meczu z Irlandią Płn. jest zagrożony. „Grosik” biegał wokół boiska wraz z kolegami, ale kiedy ci zajęli się kopaniem piłki, musiał opuścić grupę. 

W sobotę Polacy wylecą do Nicei, gdzie w niedzielę o godzinie 18:00 odbędzie się inaugurujący występy biało-czerwonych na Euro 2016 mecz z Irlandią Północną. W drugim meczu grupy C Niemcy zagrają z Ukrainą.