Szef partii Zmiana zamknięty, a jego ludzie dalej wykonują prorosyjską robotę

Mateusz P., lider prorosyjskiej partii Zmiana został zatrzymany przez ABW w maju i usłyszał zarzut szpiegostwa. Tymczasem działacze partii intensyfikują swoje działania.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Mateusz P., lider prorosyjskiej partii Zmiana został zatrzymany przez ABW w maju i usłyszał zarzut szpiegostwa. Tymczasem działacze partii intensyfikują swoje działania. Ostatnio oprotestowali udział wojsk NATO w ćwiczeniach na terenie Polski. Wszystko skończyło się interwencją policji.

Wczoraj II Rajd Dragonów zatrzymał się w Olsztynie. Amerykańscy żołnierze z 2. Pułku Kawalerii, którzy w ramach ćwiczeń jadą przez terytorium Polski spotkali się z mieszkańcami miasta. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i z bliska zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt i pojazdy wojskowe. Jak widać na zamieszczonych przez ambasadę USA w Warszawie zdjęciach, chętnych nie brakowało, a Rajd Dragonów cieszył się dużym zainteresowaniem.Gdy amerykańscy żołnierze zatrzymali się na olsztyńskiej Starówce swój protest rozpoczęli przedstawiciele prorosyjskiej partii Zmiana. Mieli ze transparent z napisem „W Polsce tylko polskie wojsko” i skandowali hasła „NATO won z polskich stron” oraz „Tu jest Polska, nie Ameryka”.
 


Na miejscu pojawiła się policja i wylegitymowała protestujących. To zakończyło ich akcję.

Przypomnijmy, że lider prorosyjskiej partii Zmiana i sekretarz Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW weszła także do siedziby ugrupowania, a także do mieszkań niektórych jej działaczy.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: ABW zatrzymała proputinowskiego polityka! Akcja w siedzibie partii Zmiana


Mateusz P., lider prokremlowskiego ugrupowania „Zmiana” był wielokrotnie bohaterem publikacji portalu niezalezna.pl. Aktywny stał się zwłaszcza po ataku Rosji na Ukrainę. Jeździł nawet na tereny zajęte przez terrorystów okupujących tereny Donbasu i chwalił się zdjęciami (CZYTAJ WIĘCEJ)

 Źródło: niezalezna.pl,gazeta.pl

 

#Rajd Dragonów #Kreml #Rosja #Partia Zmiana

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo