Francuskie siły specjalne w Syrii

Minister obrony Francji poinformował na konferencji prasowej w tym tygodniu o wysłaniu francuskich komandosów do północnej Syrii.

flickr.com
Minister obrony Francji poinformował na konferencji prasowej w tym tygodniu o wysłaniu francuskich komandosów do północnej Syrii. Mają oni wspomóc Syrian Democartic Forces (SDF).

Francuscy komandosi wraz z żołnierzami z specjalnymi ze Stanów Zjednoczonych służą jak wojskowi doradcy dla sił koalicyjnych SDF, które od 31 maja próbuje zdobyć miasto Manbidż. Leży ono na strategicznym szlaku łączącym stolicę Państwa Islamskiego Rakkę z granicą turecką. Zdobycie jej odcięłoby możliwość zaopatrywania się w sprzęt oraz utrudniłoby przypływ nowych islamistów mających walczyć po stronie ISIS. Pomoc udzielana przez zachodnich sojuszników obejmuje również  bezpośrednie wsparcie lotnicze. W skład SDF wchodzą popierane przez Zachód kurdyjskie  Powszechne Jednostki Ochrony chrześcijańskie milicje takie jak Syriacka Rada Wojskowa, arabska Brygady Sonadid czy też  Brygada Seldżucka  i Brygady Północnego Szam oraz lokalne milicje arabskie. Francuskie Siły specjalne w sile 150 komandosów od dłuższego czasu operują w północnym Iraku wspomagając walczących z Państwem Islamskim Peszmergów.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Francja #Syria #wsparcie

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo