Chwila dla Polski

  

Polska stoi przed realną perspektywą ogromnego skoku gospodarczego. Mamy szansę dużo rozsądniej niż za czasów PO wykorzystywać unijne fundusze. Interesują się nami wielkie instytucje finansowe, chcące łożyć na długoterminowe projekty.

Wzrasta też zainteresowanie ze strony Chin. Mówimy o setkach miliardów dolarów, które mogą zostać zainwestowane w Polsce w najbliższych latach. Rośnie też nasz potencjał obronny. Powoli odbudowujemy armię zniszczoną beztroską poprzednich rządów. Kluczem do tego sukcesu będą nie tylko zmiany wewnętrzne, ale także sytuacja międzynarodowa. Niezbędne jest budowanie polskiego lobby w USA opartego na Polonii, jak i biznesie oraz zaprzyjaźnionych politykach. Bardzo istotne jest także tworzenie porozumień w Europie. Chodzi o kraje Międzymorza, a także np. Wielką Brytanię. Słabnięcie Rosji i rosnąca niezależność państw Europy Środkowej dają nam ogromną szansę na stworzenie strefy bezpieczeństwa i demokracji pod przywództwem naszego kraju. Oczywiście bez wsparcia USA nie będzie to możliwe. Z drugiej jednak strony Amerykanie zyskują silnego sojusznika w całej grupie państw, mogącego równoważyć inne potęgi. Takiej okazji dawno nie było.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts