Procesja w Boże Ciało im przeszkadzała, ale ramadan to już co innego. Portal Lisa przekracza kolejne granice

  

„Boże, znów procesja! Utrudnienia na drogach, kłótnie o ołtarze i manifestacyjna wiara” i „Warszawa obchodzi ramadan. W tym miesiącu bądź wyrozumiały dla obsługi popularnych kebabów”. Co łączy te dwa tytuły? Zostały opublikowane na tym samym portalu przez tego samego autora. Dzieli je tylko jedno. Kpiny i zero tolerancji dla katolików biorących udział w procesjach Bożego Ciała i pełna wyrozumiałość oraz promocja ramadanu. Jak widać, portal Tomasza Lisa Natemat.pl trzyma poziom…

„Nagroda Złotego Goebbelsa” na Twitterze zamieściła grafikę przedstawiającą, jaki świat stara się kreować portal Tomasza Lisa.

Wyrozumiałość dla muzułmanów obchodzących ramadan, a wiadro pomyj i kpiny z katolików uczestniczących w procesji z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie określanego Bożym Ciałem.


Za co przyznawana jest „nagroda”?

Za brak rzetelności, za brak uczciwości, za brak obiektywizmu, za łamanie wszelkich zasad etyki dziennikarskiej 

– czytamy w opisie profilu.

I tu właśnie trafiły teksty Włodzimierza Szczepańskiego, które pojawiły się w natemat.pl.

"Trzeba bardzo nie chcieć zobaczyć podstawowej rozbieżności pt. "Zero tolerancji dla Bożego Ciała + bądź WYROZUMIAŁY dla obchodzących Ramadan". A nie można to być wyrozumiałym i dla Bożego Ciała i dla Ramadanu? To zbyt trudne dla natemat-owców?"

- piszą internauci pod wpisem. Zauważają, że autor jakoby sugeruje, że obchodzenie Bożego Ciała to złośliwe korkowanie miasta, a utrudnienia przy publicznych knajpach to "wyrozumiałość dla muzułmanów".

Niektórzy użytkownicy Facebooka bronią naTemat.pl, podając, że nie widzą tu żadnych rozbieżności.

 

„Żółć, kpiny, wyimaginowane problemy, infantylizm VS. życzliwa promocja. My widzimy różnicę i przede wszystkim zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest tu ona przypadkowa oraz wbrew pozorom nie wynika ze spraw tak prozaicznych, jak utrudnienia” – odpowiadają administratorzy NZG.
Niektórzy z użytkowników sieci kpią z portalu Tomasza Lisa. „Niech napiszą o manifestacjach KODu i korkowaniu ulic” – czytamy na Twitterze.

Inny użytkownik ocenił sytuację tak:

"Soros na to patrzy i bije brawo! Pogarda dla chrześcijaństwa i tolerancja dla islamu = śmierć Europy" 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezaelzna.pl twitter.com,natemat.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Estonia: Ambasador Rosji wezwany do MSZ. Chodzi o jego wypowiedź o "wyzwoleniu" Tallina

/ flickr.com/Heikki Siltala/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Rosyjski ambasador Aleksandr Pietrow został w piątek wezwany do estońskiego MSZ w związku z wypowiedziami o wyzwoleniu Tallina przez Armię Czerwoną 22 czerwca 1944 roku, przy okazji 75. rocznicy tego wydarzenia.

Jak poinformowało estońskie radio publiczne ERR, Pietrow spotkał się z szefem departamentu politycznego w MSZ Lembitem Uibo; na spotkaniu omówione zostały - jak podano - kwestie historyczne dotyczące wydarzeń z 22 września 1944 r.

Wezwanie rosyjskiego ambasadora do MSZ zapowiedział w czwartek szef tego resortu Urmas Reinsalu. Miało to związek z wypowiedzią Pietrowa dla agencji TASS opublikowaną na początku tygodnia, która odnosiła się do 75. rocznicy wyzwolenia republiki bałtyckiej spod okupacji niemieckiej.

Według Reinsalu, ambasador w swojej wypowiedzi podkreślił, że mieszkańcy Estonii "szanują bohaterskie czyny żołnierzy ZSRR, które doprowadziły do wyzwolenia Estonii". Przypomniał też, że w szeregach Armii Czerwonej walczyli przedstawiciele wielu narodowości, w tym również "bohaterscy" estońscy żołnierze. Zdaniem ministra sposób przedstawienia tych wydarzeń mija się z prawdą i jest niezgodny z konstytucyjnymi podstawami estońskiej republiki.

Minister podkreślił, że na skutek tych wydarzeń Estonia została zajęta, a stanowisko władz kraju do obu okupacji jest w takich historycznych okolicznościach "wyraźnie negatywne".

Szef MSZ przypomniał, że kiedy jednostki Armii Czerwonej zajęły Tallin w 1944 r., oddziałów niemieckich nie było już w mieście, a powracający z Finlandii estońscy ochotnicy stawiali opór. Ostatecznie na baszcie "Długi Herman" na tallińskiej starówce trójkolorową niebiesko-czarno-białą flagę narodową zastąpiono flagą czerwoną.

Rosyjski ambasador podkreślił w wywiadzie, że w związku z wyzwoleniem spod okupacji niemieckiej w wielu estońskich miastach odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenia organizowane wspólnie z weteranami czy stowarzyszeniami.

Przypomniał też, że dla uczczenia 75. rocznicy wyzwolenia Tallina 22 września odbędzie się pokaz fajerwerków, któremu towarzyszyć będą artyleryjskie salwy honorowe. Jest to część organizowanego w 2019 r. i 2020 r. przez rosyjskie ministerstwo obrony programu "Pamięć Zwycięstwa", tj. obchodów jubileuszu wyzwolenia radzieckich miast oraz wschodnio-europejskich stolic od nazistowskich najeźdźców.

W lipcu estońskie MSZ w związku ogłoszeniem przez Moskwę takiego sposobu upamiętnienia wojennych wydarzeń wystosowało protest, w którym inicjatywę Rosji uznało za niedopuszczalną. "Ponowne zajęcie Tallina nie przyniosło Estonii wolności, zamiast tego przyniosło sowiecką okupację, która trwała pół wieku" - oświadczył wtedy Reinsalu.

Estońska Socjalistyczna Republika Radziecka powstała w 1940 r. po aneksji przez ZSRR (w latach 1941-44 pod okupacją niemiecką) i funkcjonowała do 20 sierpnia 1991 r., kiedy to ogłoszono niepodległość kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl