Jest decyzja ws. stóp procentowych

Zgodnie z najnowszym komunikatem po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie.  

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Zgodnie z najnowszym komunikatem po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie.
 
Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Oznacza to, że stopa referencyjna pozostaje na pozioemie 1,50%, stopa lombardowa – 2,50%, stopa depozytowa –  0,50%, a stopa redyskonta weksli na poziomie 1,75%.
 

 - Wzrost aktywności gospodarczej na świecie pozostaje umiarkowany, przy czym utrzymuje się niepewność dotycząca jego perspektyw. W strefie euro trwa stopniowe ożywienie, jednak na perspektywy aktywności gospodarczej w tej strefie negatywnie oddziałuje słaba koniunktura w krajach rozwijających się. W Stanach Zjednoczonych – mimo obniżenia dynamiki PKB w I kw. – oczekiwana jest kontynuacja umiarkowanego wzrostu aktywności gospodarczej. Napływające dane sygnalizują dalsze osłabienie wzrostu gospodarczego w Chinach, a Rosja i Brazylia pozostają w recesji – informuje Rada Polityki Pieniężnej w komunikacie.

 Źródło: niezalezna.pl,nbp.pl

 

#stopy procentowe #Rada Polityki Pieniężnej #NBP

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo