Rosyjskie myśliwce piątej generacji w 2017 roku

  

Generał pułkownik  Wiktor Nikołajewicz Bondariew głównodowodzący Siłami Powietrzno-Kosmicznymi Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej poinformował o tym, że pierwsze 5 myśliwców piątej generacji Suchoj T-50 PAK FA mają trafić do Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej na początku 2017 roku – informuje rosyjska agencja Sputnik.

Do roku 2020 planowane jest wprowadzenie do służby 55 T-50. Zakupy te stanowią część większego planu remilitaryzacji wojsk rosyjskich realizowanego od 2010 roku. Zakłada on zmodernizowanie 70 proc. uzbrojenia, przy wydatkach sięgających 600 mld dolarów w ciągu dziesięciu lat na nowe uzbrojenie.   Dwusilnikowy T-50 będzie pierwszym myśliwcem w rosyjskiej flocie powietrznej skonstruowanym w technologii stealth. Jest to odpowiedź na amerykańskie myśliwce przewagi powietrznej F-22 Raptor. T-50 ma przenosić ponaddźwiękowe pociski X-74M2 do likwidowania systemów radarowych wroga oraz rakiety X-35UE do neutralizacji wrogich okrętów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl