Islamiści spalili żywcem 19 jazydek. Bo nie chciały im się oddać

  

Muzułmańska dzicz spaliła żywcem 19 kobiet, które miały być "seksualnymi niewolnicami" Państwa Islamskiego. Dziewczęta spłonęły w metalowych klatkach, do których wstawili je dżihadyści.

Terroryści z Państwa Islamskiego po raz kolejny wykazali się nieludzkim okrucieństwem. W centralnym punkcie Mosulu wprowadzili do metalowych klatek 19 dziewcząt, po czym podpalili je. Wszystko dlatego, że te nie chciały świadczyć im usług seksualnych.

Egzekucji przyglądał się tłum muzułmanów. Nikt nie stanął w obronie kobiet. Do tych przerażających scen doszło w Mosulu, ponadpółmilionowym mieście na północy Iraku. Miasto od dłuższego czasu okupowane jest przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Do 2014 r. Mosul był ośrodkiem Asyryjskiego Kościoła Wschodu. Jego struktury zostały jednak zniszczone przez islamistów, którzy zdemolowali również znajdujące się tam groby kilku starotestamentowych proroków, m.in. Jonasza.

W Mosulu było też sporo jazydów, wyznawców religii synkretycznej wywodzącej się z islamu. Właśnie tego wyznania były zamordowane przez islamistów kobiety. Według szacunków w rękach dżihadystów znajduje się ok. 1800 kobiet i dziewcząt ze wspólnoty jazydów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Daily Mirror,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koszt naprawy „Czajki” będzie wyższy! Warszawa wyda jeszcze kilka milionów

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ciągle za mało? Ciągle nie naprawione? Nawet do 42 mln zł wzrosną koszty naprawy kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” – poinformował w dziś podczas konferencji prasowej podsumowującej… pierwszy rok swojej prezydentury w stolicy Rafał Trzaskowski. Są jednak nadal ci, którzy nie przestają zachwalać włodarza polskiej stolicy.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni „Czajka”. W efekcie nieczystości były zrzucane do Wisły. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zleciło naprawę kolektorów. Od minionej soboty ścieki płyną naprawionymi rurociągami. We wrześniu prezydent szacował wydatki na naprawę na 12-13 mln zł; umowa z Inżynierią Rzeszów z października na realizację tej inwestycji opiewała na 23 mln zł netto.

- W tej chwili wszystkie koszty, to jest 39 mln zł. (…) jeszcze trwają dodatkowe niewielkie naprawy: malowanie, zainstalowanie specjalnych krat. To powinno kosztować około 2–3 mln [zł]

– powiedział Trzaskowski.

Jednocześnie prezydent Warszawy podsumowując pierwszy rok swoich rządów wskazał na pierwszym miejscu wydatki na… inwestycje związane z ekologią. W tym kontekście wskazał m.in. na „uprzywilejowanie w mieście środków masowej komunikacji”.[polecam:https://niezalezna.pl/297482-ostatni-etap-kryzysu-sciekowego-w-warszawie-wydano-miliony-kluczowa-byla-pomoc-rzadu]

Mimo katastrofy ekologicznej i rosnących wydatków na jej likwidację słów uznania prezydentowi Warszawy nie szczędzili podczas konferencji radni Koalicji Obywatelskiej.

- Nasz prezydent jest prezydentem formatu, co najmniej, europejskiego. Jesteśmy również stolicą Polski i musimy mieć takiego prezydenta, z którego jesteśmy dumni

- podkreśliła przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (KO).

Jeden z wiceprzewodniczących Rady Sławomir Potapowicz (KO) zaznaczył, że dobra współpraca między organem stanowiącym a organem wykonawczym jest bardzo istotna dla rozwoju miasta.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl