Kanada odkłada zakup F-35

  

Rząd w Ottawie zastanawia się nad zakupem  myśliwców F/A-18E/F. Miałyby zastąpić już wysłużone CF-18 Hornet eksploatowane od lat 80. Jest to przejściowe rozwiązanie, które odsuwa zakup planowanych jeszcze przez poprzedniego premiera Stephena Harpera 65 myśliwców nowej generacji F-35 (na zdjęciu).

Rozwiązanie to miałoby zredukować lukę, jaka powstałaby w powietrznych siłach zbrojnych po wycofaniu samolotów 79 CF-18, które przewidziano na lata 2017-2023. Podobnie postąpiła Australia, która również zamiast od razu wymienić stare myśliwce  F-111 na F-35 w 2011 roku, zdecydowała się na rozwiązanie zastępcze kupując 24 myśliwce Boeing F/A-18E/F Super Hornet.
Wpływ na odłożenie w czasie zakupu 65 myśliwców F-35 Lightning II przez kanadyjskich konserwatystów jak i obecnie rządzącego premiera Justina Trudeau, ma cena zakupu wynosząca 46 miliardów dolarów.  Warto przypomnieć, że Kanada była jednym z udziałowców programu Joint Strike Fighter, który zakładał stworzenie myśliwca piątej generacji. Na badania i rozwój przeznaczyła ponad 100 milionów dolarów.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Sanepid poszukuje pasażerów z trasy Warszawa-Przasnysz. Ich towarzysz drogi miał koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Przasnyski sanepid poszukuje pasażerów, którzy pod koniec marca podróżowali autokarem relacji Warszawa - Przasnysz. Jak poinformowano w niedzielę u jednego z podróżnych wykryto koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu prosi pasażerów, którzy w dniu 27.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do firmy Przewozy Krajowe Zagraniczne Osób s.c B. Czaplicka K. Czaplicki relacji Warszawa – Przasnysz przez Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki, wyjazd z Warszawy o godzinie 12.15 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu tel.: 29 752 25 04 lub 667 956 825

- brzmi komunikat.

W komunikacie umieszczony na stronie internetowej PPIS w Przasnyszu poinformowano również, że u jednego z pasażerów autokaru stwierdzono koronawirusa. W związku z tym wszyscy pozostali podróżni jadący tym autobusem powinni poddać się kwarantannie.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę po południu o 268 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dziesięciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 4102 osób, z których 94 zmarły. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts