Prezydent: Nie podgrzewajmy sporów. FOTO

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży „zachować nieco w

Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży „zachować nieco wstrzemięźliwości”, nie prowokować i nie podgrzewać politycznych sporów.

 - Zwróciłem, się z takim apelem, jako Prezydent Rzeczypospolitej, aby zachować kulturę polityczną. Spór jest pewną naturą demokracji, ale chodzi o to, aby przez ten czas, kiedy zbliżamy się do tych wielkich wydarzeń międzynarodowych, kiedy ważna jest kwestia wizerunku naszego kraju na zewnątrz, ale również bezpieczeństwa wewnętrznego, zachować wstrzemięźliwość na scenie politycznej - powiedział dziś Andrzej Duda po posiedzeniu RBN.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że „poważni politycy” tę prośbę potraktują poważnie.

 Prezydent przyznał, że scena polityczna jest zgodna w sprawie wzmocnienia wschodniej flanki NATO i obecności wojsk sojuszniczych w Polsce, a dyskusje i wątpliwości dotyczą tylko kwestii szczegółowych.

Andrzej Duda poinformował także, że członkowie RBN zostali zapoznani ze stanem negocjacji związanych ze szczytem NATO. Dodał, że rozmowa dotyczyła też kwestii bezpieczeństwa związanych z przeprowadzeniem szczytu i Światowych Dni Młodzieży.


Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP


Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

 

Źródło: prezydent.pl

#Andrzej Duda #szczyt NATO #Światowe Dni Młodzieży #Rada bezpieczeństwa Narodowego

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo