Stefano Bollani, Bireli Lagrene Gypsy Jazz Trio Project, Ulf Wakenius, Cyrus Chesnut Trio feat. Buster Williams & Lenny White to tylko niektóre światowe gwiazdy XXII Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce. Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę 2 lipca na warszawskim Rynku Starego Miasta.

Oryginalny, zróżnicowany stylistycznie program, międzynarodowe gwiazdy, ciekawe premiery i jazzowe odkrycia to znaki rozpoznawcze festiwalu. Jest on wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów z Polski i zagranicy. Przez 21 lat istnienia zgromadził imponująca liczbę około miliona publiczności. Jest też jednym z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie, podczas którego publiczność ma możliwość bezpłatnie wysłuchać gwiazd muzyki jazzowej.

Koncerty odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 19 na warszawskim Rynku Starego Miasta. Wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali jeszcze koncert specjalnego gościa: w piątek, 1 lipca 2016 o godzinie 20:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego zagrają Stefano Bollani / Jesper Bodilsen / Morten Lund Trio (Włochy, Dania).

„Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi gwiazda europejskiego jazzu i wirtuoz włoskiego fortepianu. Niebywała osobowość: ekspresjonista, komik, mistyk, a nawet retor. Spełnia się zarówno jako solista, jak i lider. Posiada dar nawiązywania bliskiego kontaktu z publicznością.” – piszą o Bollanim organizatorzy festiwalu. Można się zatem spodziewać ogromnych emocji. Na ten galowy koncert wyjątkowo wstęp jest płatny.

Szczegóły na stronie imprezy.