„Michnik terroryzuje przeciwników pozwami”. SN odrzucił kasację naczelnego „GW”

Rafał Ziemkiewicz napisał w "GP", że Michnik przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów" terroryzuje pozwami sądowymi swoich oponentów.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Rafał Ziemkiewicz napisał w "GP", że Michnik przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów" terroryzuje pozwami sądowymi swoich oponentów. Najpierw Sąd Apelacyjny, teraz Najwyższy odrzuciły skargę Adama Michnika o naruszenie dóbr osobistych. „Definitywnie wolno mówić, że terroryzuje przeciwników pozwami” – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

Przypomnijmy: sprawa dotyczyła felietonu Rafała Ziemkiewicza w „Gazecie Polskiej” z 2012 r. Publicysta napisał, że Michnik przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów" terroryzuje pozwami sądowymi swoich oponentów. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" napisał pozew, ale sąd I instancji oddalił w całości jego powództwo. Adam Michnik wniósł jednak apelację od wyroku.

Sąd apelacyjny w grudniu 2014 roku oddalił apelację. 

W uzasadnieniu zaznaczył, że wytaczane przez Michnika pozwy mogły być postrzegane jako hamowanie dyskursu publicznego. Wprawdzie uznał, że powód mógł poczuć się dotknięty słowami w spornej publikacji, jednak nie sposób wysnuć z tego tak daleko idących wniosków, jak wskazał skarżący. Zwrócił także uwagę na specyfikę gatunku dziennikarskiego, jakim jest felieton

- czytamy na portalu sdp.pl.

Sąd zasądził na rzecz pozwanego (Rafała Ziemkiewicza) 2070 zł tytułem zwrotu kosztów.
 
Dziś Rafał Ziemkiewicz podał na Twitterze, że „Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną Adama Michnika”. W związku z tym już wolno mówić, że terroryzuje on swoich przeciwników pozwami.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Adam Michnik #Rafał Ziemkiewicz #Gazeta Polska #pozew #Sąd Najwyższy

wg,mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo