Odolany – w tej części Woli powstaną nowe budynki mieszkalne w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Zamieszka tam od 30 do 40 tys. rodzin!

Odolany są idealną wręcz lokalizacją dla tego typu inwestycji. Teren niemal niezamieszkały, ale mieszczący się na dynamicznie rozwijającej się Woli, w pobliżu biznesowego centrum, niedaleko Śródmieścia. To właśnie tu – jak wynika z informacji podanych wczoraj przez media – powstaną pierwsze budynki z programu Mieszkanie+. Jak poinformował serwis RMF 24.pl, znajdzie się tu od 30–40 tys. mieszkań.

Mieszkanie+ to kolejny sztandarowy projekt rządu Prawa i Sprawiedliwości (obok działającego już programu Rodzina 500+). Jest ofertą dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla osób, których nie stać na kredyt ani wynajem na rynku komercyjnym. Czynsz mieszkania o powierzchni 50 mkw. wynosić będzie około tysiąca złotych. Płacąc 200 zł więcej, najemca po trzydziestu latach staje się właścicielem nieruchomości.

Projekt w pierwszej kolejności obejmie Warszawę, potem inne miasta. Skierowany jest do każdego, pierwszeństwo przy odbiorze lokalu będą mieć jednak rodziny wielodzietne.

Tekst ukazał się w Dodatku Warszawskim Gazety Polskiej Codziennie