W sobotę o 14.30 w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych odbędzie się manifestacja o Wsparcie Bezpieczeństwa Polski i Europy Wschodniej. Inicjatorami i organizatorami tej manifestacji są obywatele amerykańscy działacze amerykańskich organizacjach polonijnych z Federation of Polish Americans i z oddziałów stanowych Kongresu Polonii Amerykańskiej z New Jersey, Michigan, Massachusetts, Florydy, Kalifornii, którzy założyli grupę robocza pod nazwa "Americans for Security in Central and Eastern Europe".

Celem tej manifestacji jest poparcie rezolucji Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej z października 2014 roku, która domaga się znaczącej i trwalej militarnej obecności Stanów Zjednoczonych w Polsce i utworzenia baz NATO w Polsce.
 
Rosja prowadzi masowe przygotowania wojenne koncentrując siły zbrojne na granicy z Polską i sąsiednimi krajami bałtyckimi! Pamiętajmy rosyjską agresję na Gruzję i wojnę w sąsiedniej Ukrainie!
 
Dziś nastał krytyczny moment dziejowy dla Polaków w Ameryce by przed Białym Domem masowo zamanifestować poparcie dla trwałej i znaczącej w sile obecności wojsk amerykańskich w Polsce i w jej sąsiedztwie w celu wzmocnienia zdolności obronnych NATO!
 
Powiedz znajomym, przyłączcie się wszyscy do nas przed Białym Domem w sobotę, 11 czerwca! Bezpłatny przejazd do Waszyngtonu z Nowym Jorku, New Jersey i z Filadelfii”
– czytamy na plakacie zapowiadającym manifestację.