Nowe terminy w konkursie Raporty Społeczne

  

W tegorocznej, jubileuszowej, 10. edycji konkursu Raporty Społeczne rejestracja raportów rozpocznie się już 13 czerwca i potrwa do 31 lipca.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 r. Obecną, 10. już edycję przygotowują, jak przed rokiem: Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmy Deloitte i SGS. Celem konkursu jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i prezentacja dobrych praktyk w tym zakresie.
Nagrody konkursowe przyznaje jury główne, które składa się z polskich ekspertów w dziedzinie CSR. Odrębne nagrody przyznają dziennikarze zajmujący się tematyką odpowiedzialności biznesu i internauci. Wręczane są także wyróżnienia. Jurorzy wyróżniają firmy, które podejmują dialog z interesariuszami i w sposób przejrzysty oraz wiarygodny prezentują swoje dokonania w publikowanych raportach.

Przyspieszenie raportów
Co roku firmy i organizacje raportujące swój wpływ na społeczeństwo i środowisko, a także inne elementy swojej aktywności pozafinansowej mogą zgłaszać własne publikacje do konkursu Raporty Społeczne. Konkurs ten to jedyne tego rodzaju zestawienie w Polsce, w którym oceniany jest sposób zaraportowania danych niefinansowych, obejmujący tzw. czynniki ESG, czyli kwestie dotyczące środowiska, społeczeństwa i ładu organizacyjnego (E – environment, S – social responsibility, G – corporate governance).

W tym roku raporty będzie można zgłaszać od 13 czerwca do 31 lipca, czyli nie w trzecim kwartale jak dotychczas, lecz drugim. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić podmioty raportujące do wcześniejszego ujawniania tych danych swoim interesariuszom i łączenia ich publikacji z terminem ogłaszania sprawozdań finansowych.

– Raporty społeczne powinny służyć zarówno firmie, jak i jej interesariuszom, którzy dzięki temu lepiej będą rozumieć, jak firma wpływa na ludzi i środowisko i jak rozumie swoją odpowiedzialność. W tym roku przesunęliśmy termin zgłoszeń raportów do konkursu na lipiec, mając nadzieję, że zmobilizuje to przedsiębiorstwa do przyspieszenia procesu zbierania i publikowania danych pozafinansowych. Zależy nam na podnoszeniu znaczenia raportów dla otoczenia biznesu, pokazywania ich przydatności i aktualności. Należy też pamiętać o nowej, unijnej dyrektywie, która z dużym prawdopodobieństwem zobliguje niektóre, największe firmy do ujawniania danych niefinansowych do końca drugiego kwartału – tłumaczy Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu i przewodnicząca jury głównego konkursu Raporty Społeczne.

Prezentacja i nauka
W związku ze zmianą terminu zgłoszeń wcześniej odbędzie się także głosowanie  internautów na najlepiej sporządzone raporty społeczne – od 16 sierpnia do 16 września br. Przesunięciu ulegnie również konferencja połączona z ogłoszeniem wyników konkursu
– w bieżącym roku odbędzie się 4 października.

– Firmy powinny traktować raporty społeczne jako możliwość uporządkowanego zaprezentowania inwestorom, jak budują swoją wartość, konsumentom, jak w całym łańcuchu dostaw tworzą produkty i usługi, otoczeniu, jak dbają o lokalne społeczności i środowisko, a decydentom, jak wpływają na gospodarkę. Konkurs Raporty Społeczne to dobra okazja, by ten pozytywny wizerunek organizacji przedstawić szerzej otoczeniu, upowszechnić, a przez to również móc zostać docenionym za wysiłek i dobrze wykonaną pracę – mówi Irena Pichola, partner w Deloitte i szefowa doradztwa tej firmy w zakresie odpowiedzialności biznesu w Europie Środkowej. – Warto wziąć udział w konkursie. Przekonały się już o tym firmy, które nie od dziś przygotowują sprawozdania pozafinansowe. Te zaś, które jeszcze tego nie czynią, za chwilę zostaną objęte obowiązkiem publikacji danych pozafinansowych. Konkurs to dla nich okazja do zaczerpnięcia inspiracji od najlepszych – dodaje.

Pobierz dodatek specjalny: Polski biznes odpowiedzialny
 

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja typu „think-and-do-tank”, która od ponad 15 lat przewodzi w naszym kraju działaniom zmierzającym do pogłębienia koncepcji CSR. Wspierana przez firmy partnerskie upowszechnienia na polskim gruncie standardy odpowiedzialnego biznesu i dobre praktyki, które są przykładem ich wcielenia w życie. Inicjuje też i jest partnerem przedsięwzięć kluczowych dla odpowiedzialnego biznesu w naszym kraju. „Inspirujemy biznes, który zmienia świat i łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes” – mówią o sobie ludzie FOB.
 
Mecenasi Edukacji Społecznej:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


IMGW: Ciepły dzień i mroźna noc

/ pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pogodę w Polsce będzie kształtować wyż znad wschodniej Europy; w poniedziałek będzie słonecznie temperatura maksymalna sięgnie 20 stopni, w nocy miejscami wystąpią przymrozki – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, jedynie częściowo Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu Niżu Islandzkiego. Pogodę w Polsce kształtować będzie wspomniany wyż, z zachodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie"

- poinformował Instytut w niedzielę po południu.

Według prognozy na poniedziałek w Polsce będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni na północy i południowym wschodzie do 19-20 st. C na południowym zachodzie, tylko na Helu oraz obszarach podgórskich Karpat około 13 stopni.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na obszarach podgórskich w Sudetach i na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i nieznacznie spadnie.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem we wschodniej połowie kraju lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0-1 stopnia na wschodzie do 6-8 st. C na północnym zachodzie i nad morzem, na Podhalu około -2 st. C.

We wschodniej połowie kraju miejscami przygruntowe przymrozki do -3 stopni. Wiatr będzie słaby, na Pomorzu Wschodnim umiarkowany, w Kotlinie Kłodzkiej oraz Beskidzie Śląskim w porywach do55 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W dzień na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze słonecznie. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na północy i wschodzie do około 20 st. C w centrum i 21 stopni miejscami na zachodzie.

Chłodniej tylko nad morzem oraz na obszarach podgórskich Karpat: 11-15 st. C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie na północnym zachodzie oraz nad morzem po południu północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek ma być słonecznie; temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna około 2 stopni. Wiatr słaby, południowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts