Kłamcy, nie głupcy!

  

Od kiedy Jarosław Kaczyński w jednym z wystąpień przytoczył słowa z „Chorału” Kornela Ujejskiego: „inni szatani byli tam czynni”, a propagandyści postkomuny pokroju Tomasza Lisa przedstawili to jako dowód na upodobanie prezesa PiS-u do satanizmu, udając, że nie wiedzą, skąd jest i jakie znaczenie ma ów cytat – nic nie powinno nas dziwić. Sens każdego zdania można odwrócić – to kwestia zgrania propagandy. Oto kolejny dowód. Jarosław Kaczyński stwierdził rzecz oczywistą dla jako tako wykształconych ludzi – państwo prawa niekoniecznie oznacza państwo demokratyczne. Zilustrował to nawet przykładem – II Cesarstwo Niemieckie było państwem prawa, z całą pewnością zaś nie było państwem demokratycznym. I stwierdził – PiS opowiada się za demokratycznym państwem prawa, w którym naród jest suwerenem. Oczywiście dla zawodowych manipulatorów nie jest to problemem. Słyszymy więc, że prezes PiS-u chce zerwać z demokracją, wprowadzając dyktaturę. Chciałoby się powiedzieć: głupcy – owi politycy PO i Nowoczesnej i ich akolici – niczego nie zrozumieli, o niczym nie mają pojęcia. Tyle że ta manipulacja nie wynika z głupoty. Jest świadomym okłamywaniem Polaków – a nuż znowu się uda?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts