Kolejne próby z bronią laserową US Navy

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych podpisała z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Northrop Grumman Corporation umowę na kolejne testy broni laserowej (LaWS).

flickr.com
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych podpisała z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Northrop Grumman Corporation umowę na kolejne testy broni laserowej (LaWS). Testy nad wykorzystaniem działek laserowych na okrętach wojennych będą trwać 12 miesięcy i kosztować 53 miliony dolarów.

Pierwsze próby z tą bronią rozpoczęły się już w sierpniu 2014 roku. LaWS został zamontowany na amerykańskim okręcie desantowym USS Ponce (LPD-15). Broń ta ma służyć do likwidowania dronów, samolotów, małych okrętów oraz pocisków rakietowych. To co wyróżnia tę broń w stosunku do obecnie montowanych rakietowych obronnych na okrętach to znacznie mniejsze koszty eksploatacji. Jeden wystrzał z LaWS kosztuje około 59 centów tymczasem pociski rakietowe typu Standard nawet do 750 000 dolarów. Inną zaletą broni laserowej to przyrządy celownicze, które zapewniają rozpoznanie pola walki na znaczne odległości. Testy LaWS  zakończyć się mają w 2017 roku. System ten jeśli pozytywnie przejdzie wszystkie testy ma zostać zamontowany na niszczycielu nowej generacji USS Zumwalt (na zdjęciu).

 Źródło: niezalezna.pl

 

#laser #US Navy #Zumwalt

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo