Dopiero co ochłonęliśmy po wczorajszym koncercie piosenek filmowych i występach debiutantów, a opolski festiwal trwa dalej i proponuje nam dziś prawdziwą muzyczną ucztę!

Wczoraj w Opolu rozpoczął się 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Imprezę zainaugurował koncert muzyki filmowej - z okazji 120-lecia polskiej kinematografii. Późnym wieczorem na deskach opolskiej sceny mogli stanąć po raz pierwszy debiutanci, którzy, zdaniem krytyków, pokazali w tym roku wysoki poziom, a sami widzowie uznali ich koncert za ciekawszy od pierwszego - nawet  mimo szokującego występu Kuby Sienkiewicza, który najwyraźniej potraktował największe muzyczne wydarzenie w kraju jako okazję do zaprezentowania poglądów politycznych.

Podczas koncertu debiutantów, na scenie mieli okazję wystąpić m.in. Antek Smykiewicz, Bovska, Leski, Michał Sobierajski czy Marta Zalewska. Jednak to  Kortezowi, który w tym roku zdobył "Fryderyka", również w kategorii debiutów, przypadł ostatecznie laur zwycięstwa:

Przepraszam, że znowu zgarnąłem nagrodę za debiuty 


- zażartował muzyk, odbierając nagrodę z rąk Małgorzaty Ostrowskiej i Jana Pawlickiego.

ZOBACZ FRAGMENT WYSTĘPU:Wyróżniona została również Daria Zawiałow, uczestniczka programu X-Factor, która została uhonorowana "Karolinką - prestiżową nagrodą imienia Anny Jantar.

ZOBACZ FRAGMENT WYSTĘPU:


Dziś w amfiteatrze w Opolu o godz. 20:30 rozpocznie się koncert SuperPremier, podczas którego wystąpią: Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek oraz zespoły: Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel i Loka oraz Dominika Barabas. Tego wieczoru z recitalem wystąpi również Halina Frąckowiak, a także laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik z zespołem, który wykona medley największych polskich przebojów 30-lecia „Teleexpressu”. 

O godz. 22:30 natomiast organizatorzy zaplanowali koncert SuperJedynek, który wypełnią wizytówki wykonawców przygotowane i prezentowane w Teleexpressowym stylu przez Marka Sierockiego. Pojawią się też unikalne, archiwalne materiały pokazujące gwiazdy koncertu, czy też samych prowadzących z przed wielu lat. Będzie to sentymentalna podróż pełna humoru, gwarantująca dobrą zabawę. Podczas koncertu wystąpią m.in.: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez i Andrzej Piaseczny.

Zapraszamy do oglądania! Transmisja w TVP 1 i na stronie www.festiwalopole.tvp.pl