Jarosław Kaczyński: musimy przejąć władzę w Warszawie. To ważne dla stolicy

  

Kiedy myślimy o naszych sukcesach, warto spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nad tym, co jest przed nami. W naszej partii jest wielki potencjał. Musimy myśleć o władzy w Warszawie, o prezydencie Warszawy. To jest naprawdę bardzo ważne dla naszej partii, ale także szczególnie ważne dla Warszawy - mówił dziś Jarosław Kaczyński na zjeździe warszawskich struktur PiS.

Chodzi o to, by ta dobra zmiana, proces odnowy odbywał się we władzach samorządowych w naszym mieście. Aby to uzyskać, trzeba wiedzieć, że w społeczeństwie warszawskim i okołowarszawskim jest wielu naszych zwolenników, ale też wielu takich, których nigdy nie przekonamy, którzy żyją w świecie wymyślonym przez media. Są też niezdecydowani, zdystansowani, sceptyczni, do których mówić można i których można przekonać do naszej racji - wyliczał prezes PiS.

Bardzo potrzebna jest nasza praca, praca na wszystkich poziomach, rozmowa z ludźmi, wiara w możliwość przekonania, wiara w to, że naprawdę mamy mocne argumenty

- zachęcał Jarosław Kaczyński polityków i działaczy PiS z Warszawy. 

Ale prezes PiS nie ograniczył się tylko do spraw stolicy. Szeroko mówił też o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego:


Jeżeli mamy mieć demokratyczne państwo prawa, to żaden organ państwa, w tym i Trybunał Konstytucyjny nie może lekceważyć ustaw. Ten spór toczy się dzisiaj o to, że Trybunał i jego prezes uznał, że ustawa z grudnia zeszłego roku, ustawa bezpośrednio legitymizowana, jakby ustawa wykonawcza w stosunku do konstytucji, do art. 197, w gruncie rzeczy nie obowiązuje. Można ją uchylić bez żadnej procedury, można powiedzieć, że jej po prostu nie ma

- stwierdził Jarosław Kaczyński. Dodawał też:

Trybunał Konstytucyjny w tym momencie uznał się za suwerena, za kogoś, kto jest ponad innymi władzami i za instytucję, która w gruncie rzeczy może działać na zasadach arbitralnych. Opozycja chciała, by Trybunał Konstytucyjny był murem nie pozwalającym na dokonanie dobrej zmiany.


Prezes PiS tłumaczył:

Mamy prawo do szybkiego rozwoju, ale do niego niezbędna jest suwerenność.Nasza partia może zawierać układy, iśc na kompromisy, ale kraj musi pozostać suwerenny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy głosowanie ws. składu KE

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

- W przyszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu będzie głosował nad składem Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej elekt Ursuli von der Leyen – poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

„Jeśli głosowanie będzie pozytywne, 1 grudnia Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć swoja pracę”

– dodał Sassoli.

Pytany o fakt, że Wielka Brytania jak dotąd nie przedstawiła swojego kandydata na komisarza, odpowiedział, że według ocen prawnych KE i PE powołanie Komisji Europejskiej „jest możliwe przy 27 komisarzach”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl