Sondaż miażdżący dla feministek i "Wyborczej": Młodzi Polacy przeciw aborcji!

"Czy popiera Pan(i) całkowity zakaz aborcji, z zachowaniem możliwości ratowania życia matki, jeśli jest zagrożone?" - takie pytanie zadano Polakom w sondażu IBRIS. Ponad 58 proc.

vivekchugh/sxc.hu
"Czy popiera Pan(i) całkowity zakaz aborcji, z zachowaniem możliwości ratowania życia matki, jeśli jest zagrożone?" - takie pytanie zadano Polakom w sondażu IBRIS. Ponad 58 proc. naszych rodaków odpowiedziało pozytywnie. Postulat uzyskał poparcie większości respondentów we wszystkich grupach wiekowych, ale 79,2 proc. - czyli najwyższe poparcie - uzyskał wśród osób w wieku 18-24 lat. 

Z sondażu IBRIS wynika, że karalność kobiet w przypadku celowego i świadomego dokonania przez nie aborcji popiera łącznie 47,1 proc. kobiet, podczas gdy sprzeciw wyraża 42,3 proc. respondentek. Wśród mężczyzn rozwiązanie to popiera 54,4 proc. badanych, a sprzeciw wyraża 40,5 proc. 
Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych IBRIS na reprezentatywnej próbie 1100 Polaków w dniach 13-16 maja, ponad miesiąc po rozpoczęciu zbiórki podpisów pod projektem „Stop aborcji” i w trakcie szerokiej dyskusji dotyczącej jej treści. 

Już 5 lipca ma trafić do Sejmu stworzony przez Fundację Pro - Prawo do Życia projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Jak zapewnił w rozmowie z portalem wp.pl prezes Mariusz Dzierżawski, podpisało się pod nim już 120 tys. osób.

- Ale, jak sądzę, drugie tyle mają osoby zbierające podpisy. Według moich szacunków teraz zebranych jest ok. 250 tys. podpisów. Mam nadzieję, że do końca zbiórki przekroczymy pół miliona


- dodaje. 

 

 

Źródło: wp.pl,niezalezna.pl

#aborcja #feministki #sondaż #Fundacja PRO #młodzież

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo