Szef MON zdradza plany: polska armia powiększy się już w przyszłym roku

  

– Dziękuję za ten symbol naszej wiary i patriotyzmu. (...) Dzisiaj z Poznania na całą Polskę idzie wielkie wołanie o jedność narodu polskiego, jedność w wierze i patriotyzmie – mówił Antoni Macierewicz. Minister obrony narodowej wziął udział w uroczystości poświęcenia figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, stanowiącej główną część Pomnika Wdzięczności. Wcześniej szef MON wziął udział w przysiędze wojskowej elewów służby przygotowawczej w Braniewie. Zapowiedział tam, że liczebność polskiej armii zostanie zwiększona.

Nabożeństwo, które odprawiono w Poznaniu, miało wojskową oprawę. Przemawiający do zebranych Antoni Macierewicz przypomniał, że odtwarzany Pomnik Wdzięczności symbolizuje historyczne wartości polskiej armii. – Dlatego teraz jest tutaj wojsko – mówił szef MON.

Dziękuję za tę niezwykłą, wspaniałą, głęboką dla duszy Polaka inicjatywę odtworzenia z popiołów, wydobycia z czasów zapomnienia tego pomnika – mówił Antoni Macierewicz.

To jest symbol powracającej Polski, która wydobywa się z tak trudnej przeszłości, symbol, który odbudowuje integralność znaczoną hasłem „Bóg, honor, Ojczyzna”. Ten symbol jest silniejszy niż wiele różnych czynów, może dla tego stanowi taki wielki znak sprzeciwu dla tego wszystkiego, co tym wartościom się sprzeciwia

– podkreślił.

Przypomniał też, że „Bóg, honor i Ojczyzna” współistnieją ze sobą i są ze sobą złączone.

To nie jest puste słowo, to jest cała nasza historyczna przeszłość, nasza tożsamość. Dzisiaj Polska wstaje z kolan, otwiera się zarówno na swoją przeszłość i świetną przyszłość. Przyszłość jest taka, jaką będzie nasza wiara, źródło naszej siły

– zaznaczył.

Figurę poświęcił arcybiskup Stanisław Gądecki, który w swoim wystąpieniu nawiązał do historii, a konkretnie do zburzenie stojącego w centrum Poznania pomnika. Przewodniczący Komitetu Odbudowy profesor Stanisław Mikołajczak dziękował obecnym i wszystkim, którzy do tej pory wsparli rekonstrukcję. Zamiarem zwolenników odbudowy pomnika jest jego ustawienie nad jeziorem Malta. Nie zgadzają się na to władze miasta.

Tego samego dnia minister obrony narodowej uczestniczył również w przysiędze wojskowej elewów służby przygotowawczej w Braniewie.

Tu widać, jak bije serce polskiej armii i Polski. Ta przysięga ma olbrzymie znaczenie dla mnie. Pokazuje odradzające się Wojsko Polskie. Pokazuje, że bardzo wielu Polaków chce służyć swojej ojczyźnie. Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczebności polskiej armii. Liczymy, że w przyszłym roku osiągnie ona około 150 tysięcy żołnierzy

– zapowiedział Antoni Macierewicz. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,Telewizja Republika,radiomerkury.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tureckiej ofensywie zginęło 218 cywilów. Rannych jest 650 ludzi

/ zdjęcie ilustracyjne / By Orhan Erkılıç - https://www.amerikaninsesi.com/a/resulayn-bombardiman-altinda-ceylanpinar-bosaltiliyor/5118699.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83006304

  

W tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii zginęło 218 cywilów, w tym 18 dzieci - poinformowała w czwartek kurdyjska administracja regionu. Apeluje o utworzenie korytarza humanitarnego, by ewakuować ludność z Ras al-Ajn. Rannych jest 650 ludzi.

Od 9 października tureccy żołnierze i ich syryjscy sojusznicy zajęli przygraniczną strefę długości 120 km na północy Syrii. Walki z milicją syryjskich Kurdów koncentrują się w mieście Ras al-Ajn.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i sił kurdyjskich, bombardowania spowodowały zniszczenia w szpitalu w Ras al-Ajn. Obserwatorium twierdzi, że "personel medyczny został otoczony w budynku". 

Linie frontu zmieniają się szybko i ze stref walk ucieka ponad 160 tys. ludzi, w tym wielu już wcześniej zmuszonych do porzucenia domów w ciągu ośmiu lat wojny w Syrii. Ofensywa wywołała nowy kryzys uchodźczy. Od pomocy humanitarnej zależy los ok. 1,6 mln ludzi

- podaje agencja Associated Press.

Tymczasem Organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która pomaga w strefach walk na całym świecie, informowała we wtorek, że postanowiła zawiesić większość swoich działań i ewakuować cały swój syryjski i międzynarodowy personel z północno-wschodniej Syrii. 

Kurdowie zwrócili się o ochronę do prezydenta Syrii Baszara el-Asada i władz Rosji. W ciągu ostatnich dwóch dni siły syryjskie i rosyjskie weszły do kilku miast i wsi, gdy USA wycofały z regionu resztę żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl