Szef MON: Polska potrzebuje nowych żołnierzy

Dzisiaj stajecie tutaj, bo Polska Was potrzebuje. Dzisiaj odbudowujemy polską armię, a Wy jesteście solą tego procesu.

Tomasz Adamowicz Gazeta Polska
Dzisiaj stajecie tutaj, bo Polska Was potrzebuje. Dzisiaj odbudowujemy polską armię, a Wy jesteście solą tego procesu. Wy macie być fundamentem tej odbudowy – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z uczniami klas mundurowych.

W czwartek szef MON przebywał w Ostródzie, gdzie wziął udział w uroczystym otwarciu Targów Proobronnych „Pro Defense 2016”, którym towarzyszy zlot klas mundurowych oraz kongres organizacji proobronnych. – Jesteście tutaj dlatego, że przywiodła Was miłość do Ojczyzny, przywiodło Was to, co jest najprostszą, najstarszą odpowiedzią na żołnierskie pozdrowienie: ku chwale Ojczyzny. Za to Wam dziękuję – powiedział podczas apelu organizacji proobronnych szef MON. – We wrześniu rozpocznie się zaciąg do obrony terytorialnej. To Wy będziecie w tej obronie terytorialnej odgrywali najważniejszą rolę – dodał minister Macierewicz.
Szef resortu obrony narodowej sprawuje patronat honorowy nad Targami „Pro Defense 2016”, które do 5 czerwca br. potrwają w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. Jest to jedyne wydarzenie o takim charakterze w Polsce, poświęcone sprawom bezpieczeństwa i obronności, ze szczególnym uwzględnieniem tworzonej Obrony Terytorialnej jako integralnej części Sił Zbrojnych RP.

 

Źródło: MON

#Antoni Macierewicz #targi #Ostróda #uczniowie

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo