Jest nowy sondaż. Wyniki zaskakują

  

Według najnowszego sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Sejm mocno zmieniłby skład. Liderem z dużą przewagą nad pozostałymi ugrupowaniami pozostaje nadal Prawo i Sprawiedliwość.

Jak wynika z sondażu Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu gazeta.pl, do Sejmu weszłoby 5 partii, jednak ich skład różniłby się od tego, który obecnie zasiada w poselskich ławach.

Na czele utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34 proc. respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna, na którą głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Na podium znalazła się również Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 14 proc. badanych.

Z sondażu wynika, że do sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: KORWiN z poparciem 6 proc. ankietowanych oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który głos oddałoby 5 proc. respondentów.

Pozostałe ugrupowania - zgodnie z wynikami badania - nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Wynikami sondażu zdziwiony wydaje się przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty , który przyznaje, że nie do końca ufa w tej kwestii „Gazecie Wyborczej”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,gazeta.pl,Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...


117 nowych przypadków koronawirusa w Chinach

/ pixabay.com/F8_f16

  

W ciągu poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych koronawirusa wykryto u kolejnych 117 osób, z czego 78 to przypadki bezobjawowe – przekazała dzisiaj państwowa komisja zdrowia. Wśród 39 nowych pacjentów z objawami jeden zakaził się w Chinach.

W odróżnieniu od wielu innych państw, w ChRL osoby z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, ale bez objawów choroby, nie są zaliczane do „potwierdzonych przypadków” Covid-19, a ich łącznej liczby nie ujawniono. Badania sugerują, że koronawirus jest bardzo zaraźliwy już przed wystąpieniem objawów.

Od początku pandemii koronawirusa, która wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach, w kraju zmarło według oficjalnych danych ponad 3,3 tys. zakażonych osób. Chińskie władze ogłosiły, że szczyt zachorowań w kraju minął, ale narastają obawy o możliwość wystąpienia tam drugiej fali epidemii.

Do poniedziałku odnotowano łącznie 951 „potwierdzonych przypadków” zakażeń przywleczonych z zagranicy. Jedyny w kraju nowy „potwierdzony przypadek” infekcji lokalnej zgłoszono w niedzielę w prowincji Guangdong na południu kraju - przekazała komisja w dobowym sprawozdaniu.

Z powodu pandemii chińskie władze zakazały tymczasowo wjazdu na terytorium kraju cudzoziemcom na podstawie wiz wydanych przed 27 marca, za wyjątkiem dyplomatów, wizyt oficjalnych i członków załóg międzynarodowych rejsów. Zagranicznym dyplomatom odradzono przyjazdy. Przywódca ChRL Xi Jinping przestrzegał, że zapobieganie infekcjom przywleczonym może być priorytetem władz przez „długi czas”.

Według informacji chińskiego MSZ nawet przed wprowadzeniem zakazu wjazdu dla większości cudzoziemców, w 90 proc. przypadków infekcji przywleczonych zakażenia wykrywano u powracających do kraju obywateli ChRL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts