Strategiczne zasoby Ciechu

  

Sprzedając Ciech spółce Jana Kulczyka, rząd PO-PSL „zapomniał” o znaczeniu posiadanej przez to przedsiębiorstwo strategicznej infrastruktury, istotnej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Chodzi o rurociągi do przesyłu solanki (konieczne m.in. do prawidłowego funkcjonowania solankowych magazynów ropy i paliw). A tu niedawno okazało się, że są one niezbędne paliwowemu gigantowi PKN Orlen. Odkupienie ich to dziś koszt liczony w setkach milionów złotych (za Ciech spółka Kulczyka zapłaciła 619 mln zł). Dlatego nie tylko prokuratura i CBA, ale także ABW powinny dokładnie zbadać, dlaczego za rządów PO-PSL decydenci w resorcie skarbu – minister Włodzimierz Karpiński i jego zastępcy Paweł Tamborski i Rafał Baniak – nie widzieli potrzeby wcześniejszego wydzielenia rurociągów solankowych z Ciechu i pozostawienia ich pod kontrolą państwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts