Anita Gargas: Jak się manipuluje w wp.pl

„Kulisy walki o wpływy: red. Gądek zabiega u Ryszarda Petru o fotel króla Kamerunu? Związany z wp.pl Gądek, jak mówi się w środowisku medialnym, chce przejąć władzę w Kamerunie.

Igor Smirnow/Gazeta Polska
„Kulisy walki o wpływy: red. Gądek zabiega u Ryszarda Petru o fotel króla Kamerunu? Związany z wp.pl Gądek, jak mówi się w środowisku medialnym, chce przejąć władzę w Kamerunie. Osoba z Kamerunu: moim zdaniem nie jest to realne” – tak mógłby się zaczynać artykuł o Jacku Gądku według wzorca wykorzystanego przez niego na wp.pl do napisania zmanipulowanego tekstu na mój temat. Artykuł – znów według patentu wp.pl – mógłby nosić tytuł: „Dowodził, że nie lewituje. Teraz chce przejąć Kamerun”.

Oto bowiem Jacek Gądek zamieścił na portalu wp.pl tekst zajawiony na pierwszej stronie pod nagłówkiem „Dowodziła, że w Smoleńsku był zamach. Teraz chce przejąć TVP”. Na drugiej tekst nosi tytuł: „Kulisy walki o TVP. Anita Gargas zabiega u Jarosława Kaczyńskiego o fotel prezesa?”. W leadzie znak zapytania ginie („Anita Gargas, jak mówi się w PiS, zabiega u Jarosława Kaczyńskiego o fotel prezesa TVP. Osoba z TVP: moim zdaniem to nie jest realne”), by w pierwszym zdaniu tekstu przyjąć formę twierdzącą: „Znana dziennikarka i autorka filmów Anita Gargas zabiega o wsparcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, by zostać nawet szefową Telewizji Polskiej”.

Cały tekst Anity Gargas tutaj: ​Jak się manipuluje w wp.pl

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jacek Gądek #Anita Gargas #artykuł #TVP #manipulacja

Anita Gargas
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo