​W PO nie mogą doczekać się powrotu Tuska. „Kadencja Schetyny kiedyś się kończy”

– Platforma może mu zaoferować wszystko – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o to, co PO mogłaby zaproponować Donaldowi Tuskowi po tym jak wróci do Polski.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Platforma może mu zaoferować wszystko – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o to, co PO mogłaby zaproponować Donaldowi Tuskowi po tym jak wróci do Polski. Dodała również, że jeśli będzie chciał przywództwa w partii, to je otrzyma. – Kadencja Grzegorza Schetyny kiedyś się kończy – zaznaczyła parlamentarzystka.

Schetyna jest szefem Platformy Obywatelskiej zaledwie kilka tysięcy, a jego partyjna koleżanka już nie może doczekać się powrotu Donalda Tuska. I – jak twierdzi – jeśli były premier zechce ponownie stanąć na czele ugrupowania, to tak się stanie.

Platforma może mu zaoferować wszystko. Wszystko zależy od tego, jakie plany miałby Donald Tusk. Ale wie, że tutaj ma rzeszę ludzi, z którymi współpracował, którzy go cenią i którzy tę współpracę widzą otwartą

– mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w „Kontrwywiadzie” RMF FM. Dopytywana, czy w grę wchodzi partyjne przywództwo, odpowiedziała: – Jeżeli będzie chciał, to na pewno tak.

Kadencja Grzegorza Schetyny kiedyś się kończy. Nie mówię o zamachach, mówię o normalnej kadencyjnej działalności

– dodała.

Wcześniej Kidawa-Błońska była pytana o sytuację w PO. I przyznała, że prawdopodobieństwo rozłamu w partii „wynosi więcej niż zero” procent…

 

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl

#PO #Platforma Obywatelska #Grzegorz Schetyna #Donald Tusk #Małgorzata Kidawa-Błońska

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo