Polscy marynarze na Morzu Północnym

  

W tym tygodniu odbyły się ćwiczenia polskich i norweskich marynarzy na północny Norwegii z użyciem manewrujących pocisków przeciwokrętowych NSM. Żołnierzom Morskiej Jednostki Rakietowej udało się z powodzeniem wyeliminować cele nawodne i naziemne oddalone nawet o 200 km. 

W ćwiczeniach było zaangażowane 90 żołnierzy oraz wyrzutnie rakietowe, wóz dowodzenia środkami walki, okręt dowodzenia ORP kadm Xawery Czernicki z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża a także samolot patrolowo - rozpoznawczy An-28 B1R Bryza z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach - możemy się dowiedzieć z wypowiedzi kmdr por. Artur Kołaczyński na stronie 3 Flotylli Okrętów im. Komandora Bolesława Romanowskiego. Norweskie pociski przeciwokrętowe NSM są na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP od 2013 roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolizja cysterny z ciekłym tlenem

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Droga krajowa nr 5 na wysokości Kościana (woj. wielkopolskie) została w środę zablokowana po porannym zderzeniu dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W kolizji brała udział cysterna przewożąca ciekły tlen.

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Izabela Czerwińska powiedziała w środę, że w zderzeniu czterech pojazdów nikt nie ucierpiał. Do kolizji doszło około godz. 7.30 na dk 5 na wysokości Kościana.

Najprawdopodobniej jedna z ciężarówek uderzyła w tył drugiej, ale szczegóły tej kolizji są jeszcze ustalane.

Jak poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Kościanie mł. asp. Dawid Kryś, w kolizji uczestniczyła cysterna przewożąca ciekły tlen.

Uszkodzeniu uległ zawór cysterny. Nie ma zagrożenia wybuchem, bo większość gazu ulotniło się już do atmosfery. Nie było jakiegoś zagrożenia ekologicznego

– powiedział. Dodał, że na miejscu pracuje siedem zastępów PSP.

Policja wyznaczyła objazdy do czasu usunięcia utrudnień w miejscu kolizji. Auta osobowe są kierowane drogą prowadzącą przez centrum Kościana. Samochody ciężarowe jadące dk 5 muszą zjechać na alternatywne trasy w Kiełczewie i Głuchowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl