Petru chce mieć wgląd w dokumenty rządu. Co sam ukrył przed wyborcami?

Komisja Europejska przesłała polskiemu rządowi opinię o stanie pr

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Komisja Europejska przesłała polskiemu rządowi opinię o stanie praworządności w Polsce. Rzecznik KE potwierdził, że jest ona negatywna. Dokumentu nie ujawniono. Ryszard Petru chciałby jednak wiedzieć wszystko. W TOK FM domagał się od rządu Beaty Szydło przedstawienia opinii, jaką otrzymała ona od Fransa Timmermansa. Tłumaczył, że wszyscy płacimy za rząd, więc mamy prawo mieć wgląd w te dokumenty. Lider Nowoczesnej strasznie dociekliwy, chciałby być w posiadaniu wiedzy, która nie jest dla niego. Na pewno mnóstwo Polaków, którzy jak i za rząd płacą też za pensje posłów, chciałoby się dowiedzieć, co Ryszard Petru przed nimi ukrywał. 

W TOK FM rozmawiano dziś o tym, z jaką jawnością działa rząd Beaty Szydło. „Nic nie jest tajne” – stwierdziła prowadząca. Ryszard Petru w pewnym momencie oponował:

Jest tajne, przepraszam. Tajny jest komunikat, decyzja Komisje Europejskiej, która została przesłana polskiemu rządowi. Uważam, że jako obywatel mam prawo domagać się pełnej wiedzy, co Komisja nam wysłała. Nie rozumiem, dlaczego rząd się wstydzi tego. Dostaliśmy jako Polska, rząd, nie jako premier Beata Szydło. A kto płaci za rząd? Wszyscy płacimy za rząd

– mówił lider Nowoczesnej.

Chciałbym podkreślić, że powinniśmy się domagać, za pośrednictwem TOK FM domagam się od pani premier ujawnienia tego dokumentu, który otrzymała z KE. Jako Polak chciałbym się dowiedzieć  co Komisja napisała i jakie jest stanowisko rządu w tej sprawie. To nie są tajne rzeczy, to dotyczy nas wszystkich. Apelujemy do pani premier, żeby się nie wstydziła

– dodał Petru.
 
Parafrazując Ryszarda Petru mówiącego o tym kto płaci na rząd itd., można by się domagać ujawnienia informacji dlaczego zdecydował się na rozdzielność majątkową. Czy coś chciał ukryć?
 
Przypomnijmy fakt, o jaki zapewne nie chciałby rozmawiać Ryszard Petru.
 
Posłowie mają obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego. Dwa tygodnie przed złożeniem owego Ryszard Petru dokonał rozdzielności majątkowej ze swoją żoną, Małgorzatą Petru - ustalił portal niezalezna.pl.
 
Dzięki tej decyzji lider Nowoczesnej nie musiał opisywać całego majątku, który jest w posiadaniu małżeństwa Petru. Co do ukrycia ma poseł? Czy czegoś się „wstydził”?

 

Źródło: niezalezna.pl

#Petru #dokumenty #rząd #Komisja Europejska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo