To był bardzo wartościowy mecz i bardzo wartościowy sprawdzian. Mieliśmy okazję przekonać się, w jakim jesteśmy miejscu. Intensywne zgrupowanie w Arłamowie było z pewnością trudne dla piłkarzy. Jestem przekonany, że miało to wpływ na jakość gry z naszej strony. Wiadomo, że nasze przygotowania ukierunkowane są na Mistrzostwa Europy. Interesuje mnie optymalna dyspozycja zawodników 12 czerwca. I myślę, że właśnie taka będzie - podsumował mecz Polska-Holandia trener kadry Adam Nawałka.

Wczoraj reprezentacja w piłce nożnej rozegrała spotkanie kontrolne na stadionie w Gdańsku. Polska przegrała 1:2 (czytaj tekst Polska - Holandia 1:2. Co wiemy po przedostatnim meczu przed Euro 2016?).

- Nasi zawodnicy grali do końca, starali się i bardzo dzielnie walczyli. Tak jednak jest w piłce, że nie zawsze się wygrywa. Trzeba przełknąć tę porażkę, wyciągnąć wnioski. Jedziemy dalej - dodał Adam Nawałka.

W drugiej połowie nie było łatwo biegać więc mamy teraz dwa dni odpoczynku. Wrócimy ze świeżą głową i podejściem do tego, że jednak musimy się wystrzegać błędów. Kilka razy brakowało nam czegoś. O 2-3 metry za późno włączaliśmy pressing, trochę za wolno rozgrywaliśmy. Mieliśmy kilka sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich skończyć

- mówił po meczu polski napastnik Robert Lewandowski.

Na początku meczu miałem sytuację, którą powinienem wykorzystać. Później to my goniliśmy wynik, ale momentami wyglądało to nie tak, jak miało. Bywaliśmy spóźnieni o jedno-dwa tempa, brakowało agresji. Holendrzy umiejętnie omijali nasz pressing

- podsumował spotkanie Arkadiusz Milik.

6 czerwca polska reprezentacja zmierzy się w meczu towarzyskim z Litwą w Krakowie. Następnego dnia piłkarze lecą do Francji. 12 czerwca czeka ich pierwszy pojedynek na Euro 2016, spotkanie z Irlandią Północną.