Szczególny stan umysłu

  

Była wicedyrektor Muzeum Narodowego Beata Chmiel zarzuciła w internetowym wydaniu „Spiegla”, że rząd Polski „chce stworzyć nowy wizerunek Polaków jako niewinnych ofiar wojny”. Niewinne? Tak, pomyśleć, ilu wrogów Polacy zabili na wojnie... I jednym tchem dodała: „Ludzie kultury powinni stanąć otwarcie przeciwko ksenofobii, pogardzie i nienawiści”. Wynurzenia Chmiel dopełniają schedę po Piotrze Piotrowskim, nieżyjącym już dyrektorze Muzeum. Chciał zasłużyć się w przebudowie zaściankowej i zacofanej kultury polskiej w kierunku nowej cywilizacji. Pracownicy MN alarmowali, że zaczął od likwidacji prac konserwatorskich i wyrzucenia do piwnic dzieł sztuki. Przez 27 lat nowej Polski bez awantury nie mogły się obyć żadne obchody polskich rocznic; opluwano Powstanie Warszawskie, nazwy ulic nadal czczą Armię Ludową, a nawet Bieruta, nie ma filmów o ważnych wydarzeniach historycznych. Za to gęsto było od dzieł „ujawniających współwinę” Polaków w Holokauście. Polacy ratujący Żydów przewracają się w grobach. Ile trzeba mieć nienawiści, żeby wzgardzić kulturą polską? Jaki stan umysłu pozwala się poddać kłamliwej propagandzie środowisk, które współpracowały z sowieckim najeźdźcą, a dziś podlizują się europejskim grantom?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts