​Nagrody za zatrzymanie bombiarza z Wrocławia

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził funkcjonariuszy za ich udział w zatrzymaniu mężczyzny, który próbował dokonać zamachu w autobusie miejskim we Wrocławiu oraz w udaremnieniu ataku bombowego

policja.pl
Minister Mariusz Błaszczak nagrodził funkcjonariuszy za ich udział w zatrzymaniu mężczyzny, który próbował dokonać zamachu w autobusie miejskim we Wrocławiu oraz w udaremnieniu ataku bombowego na jednostkę policji w Warszawie. Szef MSWiA oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przekazali również listy gratulacyjne od Premier Beaty Szydło.

- To są przykłady, że funkcjonariusze polskiej policji są funkcjonariuszami z powołania i w ten sposób możemy budować zaufanie do policji, a bez zaufania obywateli do policji nie możemy zapewnić praworządności i bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kraju, a to jest nasze główne i zasadnicze działanie - powiedział do wyróżnionych podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 19 maja b.r., w autobusie nr 145 we Wrocławiu. Policja nadała sprawie najwyższy priorytet. „Przeprowadzone działania przyniosły oczekiwany rezultat w postaci ustalenia i zatrzymania podejrzewanego o podłożenie ładunku wybuchowego we Wrocławiu oraz zabezpieczenie dowodów popełnienia tego przestępstwa, a tym samym doprowadziły do przywrócenia mieszkańcom Wrocławia poczucia bezpieczeństwa“ - podaje służba prasowa MSWiA.

- Jestem dumny, że w polskiej policji są tak wspaniali policjanci i będę zawsze to podkreślał. Dziękuję za służbę, zaangażowanie i poświęcenie. Dziękuję za sprawność i skuteczność. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji doceniam tych, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

22 maja br. funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji uzyskali informacje operacyjną, z treści której wynikało, że w nocy z 22 na 23 maja członkowie ruchu warszawskich anarchistów planują, przy użyciu ładunków wybuchowych, atak na budynek Komisariatu Policji Warszawa Włochy. 23 maja, tuż po północy, w okolicy budynku Komisariatu Policji Warszawa Włochy zostało zauważonych 3 zamaskowanych mężczyzn, którzy następnie skierowali się na parking komisariatu i rozpoczęli podkładanie ładunków wybuchowych pod oznakowane radiowozy.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, dziękując policjantom za ich pracę powiedział. - To bardzo budujące ze nasi szefowie doceniają nasze wysiłki w codziennej pracy. Wcześniej to nie była codzienność, że polscy policjanci byli wyróżniani przez ministra spraw wewnętrznych i administracji czy doceniani przez Premiera Rządu.
 

 

Źródło: policja.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo