Już po raz 14. w Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Od 2003 roku na to wydarzenie zjeżdża się wiele tysięcy ludzi, aby uwielbiać Pana Boga. Popularność imprezy spowodowała, że od kilku lat podobne koncerty zaczęto organizować w całej Polsce. W najbliższy czwartek odbędą się m.in. w Gdańsku, Krakowie, Opolu czy Warszawie. 

Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie. Wielbimy Boga za Jego obecność wśród nas. Chcemy budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze piosenki religijne - piszą na swojej witrynie internetowej organizatorzy imprezy z Rzeszowa.

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” składa się z dwóch części – występu zespołów muzycznych oraz koncertu głównego, podczas którego wszyscy zgromadzeni – na scenie i przed sceną – są zarazem uczestnikami, jak i wykonawcami.

„Chcecie posłuchać dobrej muzyki? – Taaak!!! – To sobie zagrajcie sami! Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy własnymi rękami” - w ten sposób, każdego roku w Boże Ciało, Jan Budziaszek, inicjator imprezy, zaczyna koncert w Rzeszowie. Kierownictwo muzyczne sprawuje inny wybitny instrumentalista Marcin Pospieszalski, który razem z Joachimem Menclem i Hubertem Kowalskim aranżuje utwory. W ciągu ostatnich kilku lat na scenie wystąpiło sporo innych gwiazd z polskiej sceny muzycznej, wśród nich Tomasz Budzyński, Viola Brzezińska, Mate.O, Adam Rymarz, Thomas Sanchez czy Natalia Wilk. W tym roku zaśpiewają m.in. Beata Bednarz i Ryszard Rynkowski.

Tradycyjnie koncert będzie transmitowany w TV Trwam (nie w całości) oraz drogą internetową na kanale YouTube. Początek o godzinie 17.

Mieszkańców Warszawy zapraszamy na godzinę 18 do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej 53. Odbędzie się tam „UWIELBIENIE NA PRADZE 2016” organizowane już po raz trzeci przez Oratorium św. Jana Bosko oraz Fundację „Chrześcijańskie Granie”. „Spotykamy się w Boże Ciało, aby uwielbiać Pana Jezusa.” – zachęcają organizatorzy. Gościem wydarzenia będzie zespół Soudarion (laureaci ubiegłorocznych Debiutów im. Moniki Brzozy).

„Chcę widzieć Twoją twarz”, to spotkanie, dotknięcie, bliskość, przytulenie i radość. Dlatego po raz kolejny w Boże Ciało 2016 o godzinie 19.30 w parafii Matki Bożej Różańcowej (ul. Nowosądecka 41) na Piaskach Nowych w Krakowie odbędzie się koncert uwielbienia. Słowo wygłosi bp Grzegorz Ryś.

W ubiegłym roku na Koncercie Uwielbienia „Bogu – Chwała!” w Rumi uczestniczyło 2,5 tysiąca ludzi. W czwartek 26 maja organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim (ul. Adama Mickiewicza 49) o godz. 18.30. Oprócz muzycznego uwielbienia, swoje świadectwo da Leszek Dokowicz, znany i wielokrotnie nagradzany reżyser filmów o tematyce chrześcijańskiej.

Tegoroczny Koncert Uwielbienia w Opolu połączony będzie z premierą płyty z Koncertu Uwielbienia 2015. Na CD znajduje się jedenaście utworów czerpiących z bogatej tradycji muzyki chrześcijańskiej. Obok tak znanych kompozycji jak Oceans (Hillsong United) czy też 10 000 Reasons (Matt Redman) znajdziemy stare hymny sięgające swoimi korzeniami XVI wieku, w nowy sposób zaaranżowane i wykonane: Te Deum, O Piękny Jezu!, Przyjdź, radośnie śpiewaj pieśń! Koncert Uwielbienia rozpocznie się o godz. 19 w Parku na Osiedlu AK. Również tu przewidziano transmisję na stronie internetowej organizatora.

W Białej Podlaskiej w koncercie pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA” udział weźmie Ewa Uryga z zespołem Godzina Uwielbienia. Wydarzenie odbędzie się w bialskim amfiteatrze (ul. Warszawska 12) o godzinie 19. „Zaproszeni są wszyscy – niezależnie od wieku. Zarówno Ci, którzy odnaleźli już swoje miejsce w Kościele, jak i Ci, którzy go wciąż poszukują. Wszystkich zaangażowanych w to dzieło łączy pragnienie służby Panu Bogu oraz wspólnego budowania wiary.” – zachęcają organizatorzy.

W małej podwarszawskiej miejscowości Glinianka w ubiegłym roku w Koncercie Uwielbienia na Boże Ciało udział wzięła Arka Noego. Był też bp Marek Solarczyk. Zgromadziły się tłumy, a wokół panowała niesamowita rodzinna atmosfera. W tym roku w Glinance wystąpi Maleo Reggae Rockers. Przed wieczornym koncertem będzie wspólny śpiew, uwielbienia flagami i świadectwa.

„Ja jestem” – pod takim w uroczystość Bożego Ciała odbędzie się koncert uwielbienia w Częstochowie, na Placu Biegańskiego. Częstochowianie będą poprzez śpiew, muzykę i taniec uwielbiać Boga i modlić się. W tym roku organizacją wydarzenia zajęła się Szkoła Nowej Ewangelizacji, która wraz z formacją 77FM zwaną też Formacją z Mocą przygotowuje koncert pełen dobrych muzycznych wrażeń.

Wierzymy, że koncert ten oprócz uwielbienia Pana Boga, będzie zarazem wynagrodzeniem Mu za inne wydarzenie, które tego dnia ma się odbyć w tym mieście. Do naszej redakcji dotarła bowiem wiadomość, że jeden z częstochowskich klubów organizuje w czwartkowy wieczór bluźnierczy koncert satanistyczny.

Uroczystość Bożego Ciała jest piękną okazją do publicznego wyrażenia wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Przed południem odbywają się uroczyste procesje (pierwszą procesję Eucharystyczną zorganizowano W 1246 roku). Wieczorem wspaniałe koncerty uwielbienia. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału.


Lista koncertów uwielbienia Boże Ciało 2016 - 26 maja:

Rzeszów - Jednego Serca Jednego Ducha // http://goo.gl/vRnBvH

Warszawa - III Uwielbienie na Pradze // http://goo.gl/P7EYpq

Rumia - Bogu - Chwała! // http://goo.gl/LYUPGD

Mysłowice - Bądź jak Jezus // http://goo.gl/hNNlG3

Zielona Góra - Koncert Uwielbienia // http://goo.gl/C5zo8I

Opole - Koncert Uwielbienia // http://goo.gl/hkbhJk

Częstochowa - Ja Jestem // http://77fm.pl/

Kraków - III Koncert Uwielbienia "Chcę widzieć Twoją twarz" //http://goo.gl/Rg2DHn

Inowrocław - Sollanowe Uwielbienie // http://goo.gl/r9gpDq

Gdańsk - Katolicy na Ulicy // http://goo.gl/gM0qeG

Piaski - Uwielbiajmy Serce Boga = USB // http://goo.gl/1qUmpR

Dąbrowa Górnicza - Koncert Uwielbienia EFFATHA // http://goo.gl/OfQ80B

Złotoryja - V koncert Uwielbienia "Pan Mój i Bóg Mój"

Gdynia - Koncert FindMe+ // http://goo.gl/ZYz15c

Gliniaka – Wieczór Uwielbienia // http://www.parafiaglinianka.pl/

Wieliczka - Solne Uwielbienie // http://goo.gl/jFmyPe

Gorzów Wielkopolski - II Koncert Uwielbienia // http://goo.gl/oFK7vO

Lubliniec - Koncert Uwielbienia "w górę serca" // http://goo.gl/bd8sii

Poznań - Eucharystyczne Wielbienie // http://goo.gl/1x1fKu

Biała Podlaska - Biała Dla Jezusa // http://goo.gl/zIN7aE

Więcej informacji o uwielbieniach można znaleźć na stronie: www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl