Wyjazd na ćwiczenia do krajów bałtyckich

  

Dziś w Wędrzynie odbędzie się pożegnanie żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, wyjeżdżających na międzynarodowe szkolenie w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Będzie to pierwsze tego typu szkolenie z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych RP.  W uroczystości weźmie udział Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ RP), generał broni dr Mirosław Różański.

Pierwszą częścią uroczystości, która odbędzie się w jednej z sal wędrzyńskiego Klubu Wojskowego, będzie prezentacja filmowa zadań komponentu oraz przypomnienie wcześniejszych udziałów żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w międzynarodowych ćwiczeniach. Następnie na placu apelowym, podczas uroczystej zbiórki, żołnierze komponentu zostaną pożegnani przez Dowódcę Generalnego RSZ,  generała broni dr Mirosława Różańskiego. W uroczystości wezmą również udział wojewoda lubuski, marszałek sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji państwowych oraz rodziny wyjeżdżających żołnierzy.
Międzynarodowe szkolenie odbędzie się w trzech etapach: Pierwszy z nich zaplanowany jest w terminie od 1 do 30 czerwca br. na poligonie wojskowym w mieście Adazi na terenie Łotwy. Drugi, na poligonie wojskowym w mieście Tapa w Estonii. Potrwa on od 30 czerwca do 31 lipca br. Trzeci i ostatni zaplanowany jest na poligonach w litewskich miastach Rukłe i Podbrodzie w dniach od 1 do 28 sierpnia.
Jest pierwsze tego typu szkolenie z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl