Wyjazd na ćwiczenia do krajów bałtyckich

  

Dziś w Wędrzynie odbędzie się pożegnanie żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, wyjeżdżających na międzynarodowe szkolenie w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Będzie to pierwsze tego typu szkolenie z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych RP.  W uroczystości weźmie udział Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ RP), generał broni dr Mirosław Różański.

Pierwszą częścią uroczystości, która odbędzie się w jednej z sal wędrzyńskiego Klubu Wojskowego, będzie prezentacja filmowa zadań komponentu oraz przypomnienie wcześniejszych udziałów żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w międzynarodowych ćwiczeniach. Następnie na placu apelowym, podczas uroczystej zbiórki, żołnierze komponentu zostaną pożegnani przez Dowódcę Generalnego RSZ,  generała broni dr Mirosława Różańskiego. W uroczystości wezmą również udział wojewoda lubuski, marszałek sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji państwowych oraz rodziny wyjeżdżających żołnierzy.
Międzynarodowe szkolenie odbędzie się w trzech etapach: Pierwszy z nich zaplanowany jest w terminie od 1 do 30 czerwca br. na poligonie wojskowym w mieście Adazi na terenie Łotwy. Drugi, na poligonie wojskowym w mieście Tapa w Estonii. Potrwa on od 30 czerwca do 31 lipca br. Trzeci i ostatni zaplanowany jest na poligonach w litewskich miastach Rukłe i Podbrodzie w dniach od 1 do 28 sierpnia.
Jest pierwsze tego typu szkolenie z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ

Wczytuję komentarze...

Wpadł 45-latek. Kontrabanda zabezpieczona

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. 45-latek, który zajmował się nielegalnym procederem, usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu również wysoka grzywna.

Kryminalni ustalili, że w garażu na terenie posesji przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci odkryli kto zajmuje się tym procederem. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Wolbromia. Podczas przeszukania garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu, ponad dwadzieścia cztery tysiące papierosów bez akcyzy. Ponadto policjanci ujawnili 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol został zabezpieczony i będzie poddany szczegółowym badaniom, które wykażą jakie jest jego stężenie i czy nie był skażony.

Według szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kilka dni wcześniej tj. 15 maja br. na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli 520 papierosów różnych marek.

Pamiętaj! Spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia zwiększa ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie

- alarmuje policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl