To już pewne. Tomasz Zimoch nie pojedzie na Euro2016, ani igrzyska olimpijskie w roli komentatora. Zawieszony przez Polskie Radio dziennikarz został skreślony z listy akredytowanych na te sportowe imprezy.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Tomasz Zimoch został oficjalnie odsunięty od komentowania na antenie Polskiego Radia Euro2016 oraz igrzysk olimpijskich w Rio.

Informację potwierdził sam Zimoch ujawniając, że jego nazwisko skreślono z listy dziennikarzy akredytowanych na Euro2016. Rzecznik prasowy Polskiego Radia sprawy zawieszenia Zimocha nie chce komentować, informuje natomiast, że na Euro pojedzie pięciu dziennikarzy Polskiego Radia. Nazwisko Zimocha faktycznie nie pada na tej liście.
 
Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Tomasz Zimoch, który od wielu lat pracował w Polskim Radiu (na jego antenie relacjonował mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy.) został zawieszony w pełnieniu obowiązków pracowniczych.
 

„W związku z wywiadem, jakiego udzielił red. Tomasz Zimoch, używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia  z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej, Zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Jednocześnie Zarząd Polskiego Radia zawiesił red. Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych” - czytamy w oświadczeniu Zarządu Polskiego Radia.