Marysia Kołakowska o akcji policji. Zdradza też dlaczego mogła zostać zatrzymana

  

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl geje i lesbijki ramię w ramię z aktywistami KOD-u wzięli udział w tzw. Marszu Równości, który odbył się w Gdańsku. Tęczowe i kodowskie flagi mieszały się nad głowami uczestników przemarszu. Podążająca za nimi kontrmanifestacja zorganizowana przez środowiska prawicowe i kibicowskie została brutalnie zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze wyjątkowo agresywnie potraktowali m.in. córkę gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości Anny Kołakowskiej – Marię. W rozmowie z portalem niezalezna.pl przyznaje ona, że całe zajście mogło nosić znamiona prowokacji.

Relacjonując wydarzenia, do których doszło przed tymi, zarejestrowanymi na filmie Maria Kołakowska tłumaczy, że w pewnej chwili do kontrmanifestantów podeszli policjanci i kazali im się rozejść·

- Staliśmy na przystanku 200 metrów od samego Marszu Równości. Ten marsz obok nas nawet nie przechodził. Policja kazała nam się rozejść, więc przez megafon zaczęliśmy odpowiadać „Czekamy na tramwaj!” i „Jedziemy na mecz” bo w sobotę odbywał się akurat mecz. Policja nie wiadomo dlaczego zaczęła się poruszać w naszą stronę i nas atakować. Wtedy kiedy już ruszyli na nas z pałkami zaczęliśmy ich odpychać – tłumaczy Kołakowska.

Tymczasem na jednym z filmów krążących w sieci ukazujących tamte wydarzenia widać jak funkcjonariusze wyciągają z tłumu Marię Kołakowską. Dziewczyna jest przekonana, że nie był to przypadek.

- Bardzo możliwe, że był to rodzaj prowokacji wobec mojej mamy, która nie jest zbytnio lubiana przez radnych i prezydenta. Jest taka teoria i możliwe, że jest ona prawdziwa, że chcieli zdenerwować mamę, sprowokować ją do jakiejś ostrej reakcji, po to, żeby mieć pretekst, żeby przestała być radną. Ktoś postanowił, że wyciągną właśnie mnie i wiadomo będzie, że ona wtedy jakoś ostro zareaguje, zrobi jakąś zadymę… i np. będą ją chcieli pod tym zarzutem usunąć z Rady Miasta – tłumaczy Maria Kołakowska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl