UJAWNIAMY: za rządów PO na horoskopy dla psów przeznaczono 460 tys. zł!!!

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

Michał Gradus

Kontakt z autorem

  

Wiemy, kto i ile pieniędzy dostał za rządów PO na portal z horoskami dla psów i kotów. O tym, że taka strona została dofinansowana ze środków państwowych i unijnych, mówił w Sejmie podczas audytu minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Fakty, do których dotarł portal Niezalezna.pl, są porażające.

Środki unijne za rządów PO-PSL wydawano m.in. na horoskopy dla psów - mówił w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Wielu wydawało się to wówczas niewiarygodne. 

Niestety, słowa ministra Morawieckiego były zgodne z prawdą. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, chodziło o projekt o nazwie: "Stworzenie platformy internetowej, która dostarczać będzie użytkownikom prognozy życia ich zwierząt domowych". Został on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a konkretnie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Projekt realizowany był przez firmę E-urope Sp. z o.o od 1 września 2012 r. do 28 lutego 2014 r. Umowa ze spółką została rozwiązana 1 września 2015 r. Sumy, jakie dostała warszawska spółka E-urope na swój absurdalny pomysł, porażają. Jak ustaliliśmy - mowa o dofinansowaniu w wysokości 467,5 tys. zł! Z kwoty tej 397 tys. zł to dofinansowanie unijne, resztę dołożyli polscy podatnicy.

Autorzy strony tak opisywali swój projekt:

Celem projektu jest stworzenie platformy internetowej, za pośrednictwem której, posiadacze zwierząt domowych otrzymywać będą miarodajną prognozę, czyli opis, w jaki sposób kształtować się będą w przyszłości, losy ich zwierzęcia domowego, w oparciu o zadane przez właściciela dane (wiek, płeć, rasa, imię zwierzęcia ). [...] Wysnute na podstawie usystematyzowanych danych weterynaryjnych wnioski, korygowane będą o czynnik losowy, nadając prognozie zindywidualizowany charakter dla konkretnego zwierzęcia domowego. Usługa skierowana będzie do polskich posiadaczy zwierząt domowych oraz obywateli Unii Europejskiej posługujących się językami: angielskim i niemieckim.


Portal kotdog.eu istniał tylko kilkanaście miesięcy. Obecnie nie ma go w sieci - podobnie jak 467,5 tys. zł, które przepadły w ramach dofinansowania "innowacyjnej gospodarki".

A oto jak wyglądała strona, którą za światłych i nowoczesnych rządów PO dofinansowywali polscy podatnicy:
 


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Katastrofa śmigłowca w Grecji

zdjęcie ilustracyjne / Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0

  

Na akwenie otaczającym port Poros na greckiej wyspie o tej samej nazwie trwają poszukiwania śmigłowca, który wpadł tam we wtorek do morza wraz z greckim pilotem i dwoma rosyjskimi pasażerami. O losie tych osób nic na razie nie wiadomo - podały greckie media.

Port Poros leży około 60 kilometrów na południe od Aten. Powołując się na miejscowego burmistrza prywatny grecki nadawca Skai poinformował, że wyspa jest obecnie bez prądu, gdyż śmigłowiec zerwał linię wysokiego napięcia, łączącą ją z odległym o 200 metrów lądem stałym.

Według wstępnych przypuszczeń przyczyną wypadku była usterka techniczna, która wywołała pożar śmigłowca. Spadając maszyna zawadziła o przewody energetyczne.

Należący do służby lotniczej renomowanego hotelu śmigłowiec wystartował z lądu stałego niedaleko wyspy Poros i leciał do międzynarodowego portu lotniczego w Atenach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl