​Wyrok dla byłego radnego PO

Były wieloletni radny Platformy Obywatelskiej Stefanos E. w Wałbrzychu usłyszał wyrok roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata.

Jason Morrison/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Były wieloletni radny Platformy Obywatelskiej Stefanos E. w Wałbrzychu usłyszał wyrok roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Radny był zamieszany w proceder kupowania głosów w listopadzie 2010 r. podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu.

Wyroki dziś usłyszało sześć osób usłyszało. Najsurowszy z nich wymierzono Stefanosowi E., który musi zapłacić pięć tysięcy złotych grzywny – podaje Radio Wrocław.

Proceder kupowania głosów miał być prowadzony w listopadzie 2010 roku podczas wyborów samorządowych. Sprawa zwróciła na Wałbrzych oczy całej Polski. Z tego powodu w kwietniu 2011 roku świdnicki sąd unieważnił drugą turę wyborów na prezydenta Wałbrzycha oraz częściowo wybory do rady miejskiej.

Głosy miałby być sprzedawane za pieniądze, alkohol i obietnice pracy. Skazani dziś według prokuratury mieli w sposób nielegalny agitować na rzecz kandydatów Platformy Obywatelskiej. Rolę kluczową w całej operacji miał odgrywać były, wieloletni radny tej formacji, Stefanos E.
 

 

Źródło: radiowroclaw.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo