​Szokująca prawda wyszła na jaw. Oto, jacy uchodźcy trafiają do Europy

  

Chorzy i słabo wykształceni – takich Syryjczyków wysyła Turcja do Unii Europejskiej. Zdrowych i wykształconych zostawia u siebie. Co więcej, Ankara poinformowała, że syryjscy imigranci, którzy mają wyższe wykształcenie, nie mogą w myśl wymiany uchodźców według zasady 1:1 opuszczać Turcji.

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” ujawnił, że kraje Unii Europejskiej są poirytowane zachowaniem Turcji. Według gazety, rządy wielu krajów UE nie są zadowolone, że wśród syryjskich kandydatów do alokacji jest dużo ciężkich przypadków medycznych. Ci wyznaczeni przez Turcję do wymiany są też najczęściej bardzo słabo wykształceni.

Jak podał „Der Spiegel”, z informacji docierających z Niemiec, Holandii oraz Luksemburga wynika, że w ubiegłym tygodniu władze Turcji wielokrotnie wycofały w ostatniej chwili zezwolenia na wyjazd syryjskim tzw. uchodźcom. Najważniejsze, że najczęściej chodziło o rodziny, w których ojciec jest dobrze wykształconym inżynierem, lekarzem lub wyszkolonym pracownikiem.

Ankara powiadomiła oficjalnie Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR), że Syryjczycy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi nie mogą w myśl wymiany imigrantów opuszczać Turcji. Co więcej, to sama UE przyznała Turcji w tych procedurach specjalne prawa. Zazwyczaj to UNHCR decyduje o tym, kto zostanie objęty programem przesiedlenia, ale tureckie władze przeforsowały prawo do tego, że to one jako pierwsze decydują o wyborze kandydatów do wymiany.

Od kwietnia tego roku Turcja przyjmuje z powrotem nielegalnych imigrantów, którzy przedostają się do Grecji. W zamian do Europy trafiają Syryjczycy przebywający w tureckich ośrodkach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl