Saperzy budują mosty na ŚDM

  

Pod Krakowem, w miejscu głównych uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016 saperzy z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia budują cztery tymczasowe mosty na rzekach Zabawka, Serafa oraz Drwina. Mają one służyć ewakuacji i bezpiecznemu przemieszczaniu się uczestników między sektorami – podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Przeprawy powstają z mostów składanych typu DMS-65. Łączna długość przepraw będzie liczyła ponad 300 metrów, a ich szerokość od 4 do 26 metrów. Do chwili obecnej roboty idą zgodnie z planem, a mosty zostaną oddane do użytku w drugiej połowie czerwca – podaje DG RSZ.
Oprócz mostów, wsparcie saperów z Inowrocławia w organizację ŚDM będzie polegało na sprawdzeniu ok. 240 hektarów terenu Campusu Misericordiae, powstającego w Brzegach pod Wieliczką pod kątem występowania materiałów wybuchowych i niebezpiecznych przedmiotów.
Żołnierze zapewnią też na czas ŚDM trzy maszty oświetleniowe wraz z obsługą i agregatami prądotwórczymi oraz wydzielą trzy kontenerowe zestawy prądotwórcze wraz z obsługą. Oprócz saperów znaczne wsparcie w organizacji ŚDM udzielą wojskowi medycy. Wojsko wydzieli też tysiące kompletów sprzętu kwaterunkowego i wyposażenia, zapewni miejsca zakwaterowania dla części służb zabezpieczających. W kluczowym momencie w zabezpieczenie ŚDM zaangażowanych będzie kilka tysięcy żołnierzy podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ


Wczytuję komentarze...

Zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Został pobity i zabrano mu teczkę

zdjęcie ilustracyjne, / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W sobotę doszło do ataku na wolontariusza, który w Miastku (Pomorskie) zbierał podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowali lokalni działacze PiS. Mężczyzna miał zostać uderzony w brzuch, wyrwano mu też teczkę z podpisami poparcia. "Apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc" - napisali działacze w oświadczeniu.

Informację o zdarzeniu zamieściła na Twitterze Anna Gańska-Lipińska.

"W Miastku pobito wolontariusza (Prawa i Sprawiedliwości), który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Prezydenta (Andrzeja Dudy)"

- napisała.

Opublikowała też oświadczenie lokalnych członków komitetu PiS w Miastku w tej sprawie. Wynika z niego, że do incydentu doszło w sobotę w godzinach wieczornych.

"Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, Pan Mariusz Tandecki został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia ww. kandydata"

- czytamy w oświadczeniu.

Działacze PiS potępili też "wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przede wszystkim fizycznej".

"Sytuacja, która wczoraj miała miejsce, budzi w nas duży niepokój. Za słowami Szefowej Sztabu Andrzeja Dudy, Pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc"

- podkreślili działacze PiS z Miastka.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna ich druga tura - 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts