Żołnierze 7.  Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich 17. Brygady Zmechanizowanej rozpoczęli przemieszczenie do OSP WL Drawsko Pomorskie, gdzie w czerwcu br. szkolić się będą w ramach ćwiczenia „Anakonda-16” – podaje oficjalny portal 17wbz.

Rankiem 19 maja realizowany był załadunek sprzętu i żołnierzy 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) na transport operacyjny w oparciu o rampę kolejową w Trzemesznie. Jest to jeden ze sposobów wykorzystywany do przemieszczenia sił i środków do rejonu ćwiczeń. Nad prawidłowym przebiegiem załadunku czuwał komendant transportu podporucznik Szymon Chlebowski, odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ochronę oraz terminową realizację przedsięwzięcia. Załadunek, rozładunek i przemieszczenie drogą kolejową nie jest niczym nowym dla żołnierzy 7bSKW. Strzelcy Konni wielokrotnie przemieszczali się na ćwiczenia właśnie w ten sposób. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na szybkie i sprawne wykonanie tego elementu ćwiczenia – czytamy na portalu 17. Brygady Zmechanizowanej.
Pododdziały Wielkopolskiej Brygady w ćwiczeniu „Anakonda-16” będą realizowały zadania na trzech kierunkach: OSPWL Drawsko Pomorskie, OSPWL Orzysz oraz OC Biała Góra. Ponadto Grupa Operacyjna uda się na stanowisko do Warszawy. Dodatkowo w trzech garnizonach 17. Wielkopolskiej Brygady funkcjonować będą elementy bazy mobilizacyjnej oraz system służb, zabezpieczający funkcjonowanie podstawowych komórek, które pozostaną w garnizonach.