Szpiegowskie drony dla US Navy

  

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych podpisała kontrakt z firmą AeroVironment. Firma ta ma dostarczyć małe rozpoznawcze drony Blackwing, które będzie można wystrzelić z łodzi podwodnych.

W 2017 roku przedsiębiorstwo z Kalifornii ma dostarczyć 150 Blackwingów, które przeszły pomyślnie tegoroczne testy. Drony mają 50 centymetrów, wyposażone są w elektryczny silnik  pozwalający im operować przez sześćdziesiąt minut. Wbudowane w nie są czujniki ruchu oraz systemy szyfrowania danych, które ustrzegą Blackwingi od fałszowania sygnału GPS (Spoofing danych GPS) i wprowadzania w błąd kierowniczych tych jednostek. Jest to o tyle istotne, iż Chiny mają silnie rozwinięty komponent walki teleinformatycznej. Drony te w pierwszej kolejności trafią do okrętów podwodnych typu Seawolf i Virginia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts