Żołnierze pomagają w organizacji ŚDM

  

Dzisiaj ruszyła budowa między innymi pola namiotowego, czy też szerokich mostów w Krakowie i okolicach, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Organizację przedsięwzięcia wspierają żołnierze z kilkunastu jednostek wojskowych.

Około 3 tys. wojskowych z kilkunastu jednostek zaangażowało się w organizację Światowych Dni Młodzieży, w tym w budowę tymczasowych przepraw przez rzeki Zabawka, Serafa oraz Drwina. – Ze względu na ukształtowanie terenu oraz przewidywaną liczbę ludzi, którzy będą z nich korzystać, saperzy wzniosą mosty, z których najszerszy będzie miał siedem pasów jezdni o łącznej szerokości 40 m. Przeprawy mają zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom uczestniczącym w uroczystościach, a przede wszystkim sprawną ewakuację – podkreśla kpt. Justyna Murawska z 2 Pułki Inżynieryjnego z Inowrocławia. Dzięki żołnierzom pod Krakowem powstanie także pole namiotowe, w którym będzie mogło przenocować około 50 tys. pielgrzymów. Jego budowa ruszy za kilka tygodni. Wojskowi dostarczą podróżnym  także 5 tys. namiotów dziesięcioosobowych.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polska-zbrojna.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Został pobity i zabrano mu teczkę

zdjęcie ilustracyjne, / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W sobotę doszło do ataku na wolontariusza, który w Miastku (Pomorskie) zbierał podpisy pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowali lokalni działacze PiS. Mężczyzna miał zostać uderzony w brzuch, wyrwano mu też teczkę z podpisami poparcia. "Apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc" - napisali działacze w oświadczeniu.

Informację o zdarzeniu zamieściła na Twitterze Anna Gańska-Lipińska.

"W Miastku pobito wolontariusza (Prawa i Sprawiedliwości), który zbierał podpisy osób popierających kandydaturę Prezydenta (Andrzeja Dudy)"

- napisała.

Opublikowała też oświadczenie lokalnych członków komitetu PiS w Miastku w tej sprawie. Wynika z niego, że do incydentu doszło w sobotę w godzinach wieczornych.

"Jeden z członków komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Miastku, Pan Mariusz Tandecki został uderzony w brzuch. Wyrwano mu także teczkę zawierającą podpisy poparcia ww. kandydata"

- czytamy w oświadczeniu.

Działacze PiS potępili też "wszelkiego rodzaju ataki agresji słownej, a przede wszystkim fizycznej".

"Sytuacja, która wczoraj miała miejsce, budzi w nas duży niepokój. Za słowami Szefowej Sztabu Andrzeja Dudy, Pani mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, apelujemy i prosimy o zaprzestanie jakichkolwiek aktów przemocy. Nie ma zgody na hejt, który rodzi się w przemoc"

- podkreślili działacze PiS z Miastka.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna ich druga tura - 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts