ŻW oraz BOR wspólnie o bezpieczeństwie

  

We wtorek komendant główny Żandarmerii Wojskowej (ŻW) płk. Tomasz Połuch i szef Biura Ochrony Rządu (BOR) płk. Andrzej Pawlikowski podpisali protokół uzgodnień, związany z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom podlegającym ochronie podczas lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

W celu zapewnienia skutecznej współpracy oraz podziału wykonywanych czynności komendant główny Żandarmerii Wojskowej płk Tomasz Połuch i szef Biura Ochrony Rządu płk Andrzej Pawlikowski 17 maja 2016 roku podpisali protokół uzgodnień – czytamy w komunikacie, opublikowanym przez Żandarmerię Wojskową. Treść dokumentu została opracowana i uzgodniona 15 marca 2016 roku w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej podczas konferencji uzgodnieniowej przedstawicieli zespołów przygotowujących ŻW i BOR do realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa osób chronionych podczas Szczytu NATO.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ŻW,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Na skutek awarii ciepłowniczej zginęły psy policyjne

zdjęcie ilustracyjne / AlexanderStein CC0

  

Dziś wieczorem na warszawskiej Pradze-Północ na ul. Jagiellońskiej doszło do awarii ciepłowniczej. W wyniku zalania wodą laboratorium kryminalistycznego zginęło sześć psów policyjnych. Przyczyny awarii wyjaśniają służby oraz przedstawiciele spółki Veolia.

Jako pierwszy o zdarzeniu poinformował portal TVN Warszawa.

Z informacji przekazanych przez zespół prasowy warszawskiej straży pożarnej wynika, że do awarii doszło w okolicach policyjnych koszar. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej, które zajęły się m.in. zabezpieczeniem miejsca.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak, w wyniku awarii woda zalała laboratorium kryminalistyczne, gdzie są kojce z psami policyjnymi. Sześć z nich zginęło. 

- Jest to dla nas ogromna tragedia. Opiekunom psów udzielono wsparcia psychologicznego - podkreślił. Jak dodał, psy były wyszkolone w kierunku osmologii. - Będziemy się zwracać o pomoc do innych komend wojewódzkich, żeby zapewnić kontynuację pracy

- dodał rzecznik KSP.

Na miejscu oprócz służb są również przedstawiciele spółki Veolia. Rzecznik Veolii Aleksandra Żurada poinformowała, że w nocy planowane jest odwadnianie rurociągu. - Po odwodnieniu przystąpimy do robót montażowych i spawalniczych - dodała. Jak podkreśliła, ciepło powinno popłynąć naprawionymi rurami najpóźniej do godz. 18 w sobotę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts