Ćwiczenia Serwal-16 w przededniu Anakondy

  

Wczoraj Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański w ramach wideokonferencji wysłuchał i zatwierdził koncepcję ćwiczenia taktycznego z wojskami „Serwal-16”, które zostanie przeprowadzone w przededniu największych tegorocznych manewrów wojskowych pod kryptonimem „Anakonda-16” – podaje oficjalny portal DG RSZ.

Koncepcję ćwiczenia przedstawił dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. Stanisław Kaczyński. „Ćwiczenie Serwal będzie kolejnym, ważnym przedsięwzięciem szkoleniowym kawalerzystów. Celem ćwiczenia będzie planowanie, organizowanie i prowadzenie działań aeromobilnych. Głównym graczem w ćwiczeniu będzie 7. batalion kawalerii powietrznej, którego pododdziały będą współdziałały z innymi batalionami brygady oraz sojusznikami z Kanady i Turcji” – czytamy na portalu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Ćwiczenie odbędzie się na początku czerwca na poligonie w Wędrzynie. Kilka dni później na polskich poligonach zostaną przeprowadzone manewry „Anakonda-16”- największe tego typu przedsięwzięcie od 25 lat. Weźmie w nim udział blisko 30 tys. żołnierzy państw NATO, w tym ok.12 tys. wojskowych, reprezentujących siły zbrojne RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ


Wczytuję komentarze...

Pościg za złodziejami. Padły strzały, 28-latek ranny

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policja otrzymała zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) - wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7. W pościg za uciekającymi ruszyli policjanci. Oddano strzały ostrzegawcze - to nie pomogło. Funkcjonariusz strzelił w kierunku jednego z napastników, raniąc go. Złodzieje zostali zatrzymani.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę.

Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością biżuterii pochodzącej z tego włamania i narkotyków, których pochodzenie policjanci będą ustalać.

Ranny 28-latek jest z Tarnowa, a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl