Ćwiczenia Serwal-16 w przededniu Anakondy

  

Wczoraj Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański w ramach wideokonferencji wysłuchał i zatwierdził koncepcję ćwiczenia taktycznego z wojskami „Serwal-16”, które zostanie przeprowadzone w przededniu największych tegorocznych manewrów wojskowych pod kryptonimem „Anakonda-16” – podaje oficjalny portal DG RSZ.

Koncepcję ćwiczenia przedstawił dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. Stanisław Kaczyński. „Ćwiczenie Serwal będzie kolejnym, ważnym przedsięwzięciem szkoleniowym kawalerzystów. Celem ćwiczenia będzie planowanie, organizowanie i prowadzenie działań aeromobilnych. Głównym graczem w ćwiczeniu będzie 7. batalion kawalerii powietrznej, którego pododdziały będą współdziałały z innymi batalionami brygady oraz sojusznikami z Kanady i Turcji” – czytamy na portalu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Ćwiczenie odbędzie się na początku czerwca na poligonie w Wędrzynie. Kilka dni później na polskich poligonach zostaną przeprowadzone manewry „Anakonda-16”- największe tego typu przedsięwzięcie od 25 lat. Weźmie w nim udział blisko 30 tys. żołnierzy państw NATO, w tym ok.12 tys. wojskowych, reprezentujących siły zbrojne RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ


Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki przed wakacjami poprosił o coś uczniów. Padły niezwykle mocne słowa!

premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie / twitter.com/PremierRP

  

Szef polskiego rządu uczestniczył w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Zwracając się bezpośrednio do uczniów, skierował do nich szczególny apel przypominając, że Polska „tak bardzo była sponiewierana przez historię przez ostatnich 200-300 lat”, że teraz powinniśmy postarać się mówić o niej dobrze.

Drodzy uczniowie, nauczyciele i rodzice, mam wiele wspomnień z czasów szkolnych, ale na pewno zazdroszczę Wam tych wakacji, które są przed wami.  Życzę Wam, aby te wakacje były piękne, abyście czasem mogli wziąć ze sobą książkę, żeby były to wakacje pełną piersią, piękne i bezpieczne.
- mówił premier.

 Podczas uroczystości premier zwrócił uwagę na frazę odśpiewanego wcześniej hymnu szkoły.

W hymnie waszej szkoły była taka fraza, że będziecie zawsze dbać o prawdę, to przepiękna fraza, dziękuję za to co usłyszałem. Musimy zawsze dbać o prawdę, dlatego proszę was też o to, gdziekolwiek będziecie spędzać te wakacje, żebyście zawsze o Polsce mówili dobrze - nil nisi bene.
- zwracał się do uczniów Morawiecki.


Jak dodał, mówić o Polsce trzeba dobrze, „nie dlatego, że jest taka absolutnie idealna, bo nic nie jest idealne”.

Ale wylano na nią już tyle różnych wiader pomyj, tak bardzo była sponiewierana przez historię przez ostatnich 200-300 lat, że teraz przez 25 lat postarajmy się mówić dobrze. Postarajmy się mówić dobrze, uczciwie pokazując jej piękno, piękno przyrody, piękno historii i piękno ludzi, którzy w Polsce mieszkają.
- mówił premier Morawiecki.

Premier życzył również szkolnej młodzieży pięknych i bezpiecznych wakacji.

Życzę wam, żeby te wakacje były piękne, żebyście wzięli ze sobą książkę, z której nie będziecie musieli pisać wypracowania i pojechali na wycieczkę, z której nie będzie trzeba pisać żadnych sprawozdań.
- szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl