Putin się zbroi

  

Rosyjski resort spraw wewnętrznych złożył zamówienie i podpisał kontrakt na dostawę opancerzonych pojazdów kołowych typu „Patrul-A”. Będą one na wyposażeniu pododdziałów zmotoryzowanych Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej.

Sprzęt wyprodukują zakłady AO „Astais” z miejscowości Nabierieżnyje Czełny w Tatarstanie. Jest to zakład partnerski firmy KAMAZ. Projekt pancernego pojazdu jest autorską koncepcją AO „Astais”. Został już przebadany przez wojska rosyjskiego MSW. Wydano również odpowiedni certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. „Patrul-A” posiada 9-biegową skrzynię biegów oraz silnik V8 КАМАЗ-740.652-260. Przetarg na pojazdy opancerzone rozpoczął się 12 kwietnia 2016 roku. Nowe transportery mają być wykorzystywane przede wszystkim do patrolowania, prowadzenia rozpoznania i przewozu funkcjonariuszy. Rosjanie propagandowo podkreślają, że nowe pojazdy są wykonane prawie w całości z części rosyjskich (z wyjątkiem elektroniki). W tej chwili nie podano informacji o szczegółowym wyposażeniu bojowym opancerzonych pojazdów kołowych typu „Patrul-A”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl