Niszczyciel nowej generacji dla US Navy

  

W tym tygodniu Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych ma zostać przekazany niszczyciel USS Zumwalt (DDG-1000). Koszt jego budowy wyniósł 4.4 mld dolarów natomiast prace nad nim rozpoczęły się w 2009 roku. Budowę powierzono stoczni Bath Iron Works, która jest częścią korporacji General Dynamics.

186 metrowy niszczyciel został skonstruowany w technologii stealth dzięki czemu jest pięćdziesiąt razy trudniejszy do wykrycia w porównaniu z innymi okrętami. Zasilany jest silnikami elektrycznymi takimi jak są wyposażone boeingi 777. Wyposażony w działa  Advanced Gun System(AGS) mogące niszczyć cele oddalone o 160 km. Skonstruowany jest w ten sposób, aby mógł z łatwością niszczyć cele lądowe. Ponadto są plany, aby Zumwalta wyposażyć w działo elektromagnetyczne, które obecnie jest w fazie testowej. Program niszczycieli nowej generacji Zumwalt zakładał zbudowanie aż 32 okrętów, jednakże rosnące koszty produkcji, które wynikały z wielkiego nasycenia najnowocześniejszymi technologiami spowodowały ograniczenie produkcji do zaledwie 3 statków.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ważni goście z USA zawitali do Polski na Wielkanoc. „Jesteśmy silniejsi razem” GALERIA

zdjęcie ilustracyjne / st. chor. mar. Piotr LEONIAK

  

Dziś do portu w Gdyni zawinął amerykański niszczyciel USS Gravely, będący jednostką flagową Stałego Zespołu Sił Morskich NATO – SNMG1. „Załoga spędzi Wielkanoc w Polsce i będzie miała okazję zapoznać się z polskimi tradycjami wielkanocnymi. #StrongerTogether („jesteśmy silniejsi razem” ang.)” – pisze w jednej z sieci społecznościowych ambasada USA w Polsce.

Okręt USS Gravely przeznaczony jest do uzupełniania krążowników AEGIS typu Ticonderoga w obronie przeciwlotniczej i przeciwrakietowej lotniskowcowych grup uderzeniowych.

Oprócz amerykańskiego niszczyciela USS Gravely zespół okrętów SNMG1 tworzą: 4 fregaty, w tym: polska ORP „Gen. K. Pułaski”, hiszpańska ESPS „Almirante Juan De Borbon”, turecka TCG „Gokova” i brytyjska HMS „Westmister”, a także niemiecki okręt zaopatrzenia FGS „Rhöen”.

Wszystkie one wpłynęły dziś razem do Gdyni.

Marynarze z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Polski pozostaną w Gdyni przez cały okres Świąt Wielkanocnych. Wizyta Sojuszniczego zespołu ma charakter roboczy. Zespół opuści gdyński port we wtorek rano, 23 kwietnia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, 3fo.wp.mil.pl,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl