Dziennikarze i prawnicy Strefy Wolnego Słowa na celowniku SKW. "Natężenie inwigilacji po Smoleńsku"

  

"Służba Kontrwywiadu Wojskowego w czasie rządów koalicji PO–PSL inwigilowała m.in. władze spółki i dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa, a także przedsiębiorstwa z nią współpracujące, m.in. spółkę Rejtan. Inwigilowano również adwokatów, którzy reprezentowali ludzi z niezależnych mediów" - ujawnia dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie". - Natężenie tej inwigilacji nastąpiło po Smoleńsku - powiedział z kolei na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".

O inwigilacji m.in. dziennikarzy "Codziennej" czy portalu niezalezna.pl informowaliśmy już wczoraj.

"Skala inwigilacji była olbrzymia, a intensyfikacja działań służb wojskowych przybrała na sile po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., w trakcie kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego" - informowała Dorota Kania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ujawniamy: Służby Tuska rozpracowywały dziennikarzy i prawników Strefy Wolnego Słowa

"Wojskowe służby specjalne wytypowały do rozpracowania wiele osób ze środowisk konserwatywnych. Poprzez kontakty SKW były inwigilowane całe środowiska – z naszych ustaleń wynika, że działania operacyjne służba prowadziła wobec Tomasza Sakiewicza, czołowych dziennikarzy „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, portalu Niezależna.pl, a także wobec osób zasiadających w zarządach i pracujących w spółkach Srebrna, Rejtan czy Niezależne Wydawnictwo Polskie. Zdobywano w ten sposób informacje m.in. na temat planowanych działań i publikacji w mediach" - ujawnia Dorota Kania.

O ten skandal był dzisiaj rano pytany przez reporterkę TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny GPC i tygodnika "Gazeta Polska", który podkreśla, że służbom chodziło przede wszystkim o źródła informacji naszych dziennikarzy.

- Badano skąd wiemy, z kim się kontaktowano. Badano naszych prawników. To największy skandal - podkreślał Tomasz Sakiewicz.

- Wiemy o nasłuchu telefonicznym, sprawdzono gdzie się poruszamy, z kim się kontaktujemy, sprawdzano SMS, to wiemy. Nie wiemy czy mieli Osobowe Źródła Informacji, ale poprzez nasłuch telefoniczny próbowano sprawdzać wszystko co robimy - tłumaczy.

Oczywiście, nie zostawimy tego tematu i będzie informowali o kolejnych ustaleniach dotyczących inwigilacji środowiska Strefy Wolnego Słowa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wypadek na budowie. Ranny 16-latek

/ Policja

  

16-latek został ranny po upadku z rusztowania na budowie w Zielonej Górze. Z ustaleń policji wynika, że chłopak odbywał tam praktyki zawodowe. Sprawę wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

"Chłopak został zabrany przez pogotowie do zielonogórskiego szpitala. Obecnie przechodzi szczegółowe badania. Prowadzimy postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia"

– powiedziała Stanisławska.

Dodała, że na miejscu jest grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadzi oględziny

Do wypadku doszło w czwartek rano na budowie jednego z bloków na osiedlu Łężyca w Zielonej Górze. Młody człowiek miał spaść z rusztowania, będąc na jego czwartym poziomie.

Informację o wypadku opublikował portal NewsLubuski.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts