Nie było wyjątków

  

Popularny komentator sportowy Polskiego Radia postanowił niestety podzielić się z opinią publiczną swoimi poglądami politycznymi. „Jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni” – to jego opinia (fałszywa) o zmianach w Polskim Radiu. „Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym” – to z kolei pogląd zdradzający małe rozeznanie w polityce, za to głębokie przywiązanie do PO i poprzedniej władzy. Od dawna wiadomo, że w Polsce mamy do czynienia w istocie tylko z dwiema partiami. Z Prawem i Sprawiedliwością – partią zmiany, budowy przyzwoitego państwa i odsunięcia postkomuny – oraz partią układu III RP, a tworzą ją PO, Nowoczesna, PSL czy SLD. Po 89. roku bardzo zadbano, by w mediach publicznych kariery robili tylko ci, którzy wywodzą się z postkomunistycznego środowiska establishmentu III RP i którzy identyfikują się z partiami układu. Dotyczyło to wszystkich, także komentatorów sportowych. Nie było niemal wyjątków. Tomasz Zimoch, jak sam opowiada, syn pierwszego, powołanego u schyłku PRL-u przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa, jest tej zasady znakomitym przykładem.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts