Ćwiczenia RUBIN-16 zakończone

  

W dniach 9-13 maja br. w 2. Inowrocławskim Pułku Inżynieryjnym przeprowadzono ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pod kryptonimem RUBIN-16 – podaje oficjalny portal pułku.

Tematem manewrów RUBIN-16 było „osiąganie gotowości do podjęcia działań, planowanie przemieszczenia na dużą odległość, planowanie zadań wsparcia inżynieryjnego w tylnej strefie działań podczas operacji obronnej oraz kierowanie realizacją zadań”. Głównymi problemami taktycznymi, rozpatrywanymi podczas ćwiczenia były: dowodzenie i kierowanie podległymi pododdziałami, zbieranie, studiowanie i analizowanie danych do decyzji dowódcy, planowanie działań wsparcia inżynieryjnego, przygotowanie i użycie elementów ugrupowania bojowego pododdziałów w realizacji zadań wsparcia inżynieryjnego podczas prowadzenia operacji obronnej, planowanie przemieszczenia pododdziałów na dużą odległość w warunkach oddziaływania przeciwnika, doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się technicznymi środkami dowodzenia i łączności oraz kierowanie elementami ugrupowania bojowego podczas realizacji zadań – podaje 2. IPI. W czasie zakończonego w piątek ćwiczenia RUBIN-16 zgrywano również wybrane elementy systemów walki: dowodzenia, rozpoznania, wsparcia inżynieryjnego, zabezpieczenia logistycznego, obrony przed bronią masowego rażenia i obrony przeciwlotniczej. Doskonalono indywidualne i zespołowe umiejętności ćwiczących dowództw i sztabów w zakresie wykonywania obowiązków na etatowych stanowiskach oraz czynności procesu dowodzenia i zabezpieczenia logistycznego do planowania użycia sił i środków podczas realizacji zadań wsparcia inżynieryjnego. Ćwiczący rozwiązywali także problemy taktyczne, wynikające z zaistniałej sytuacji oraz opracowywali dokumenty planistyczne i rozkazodawcze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,2. IPI


Wczytuję komentarze...

Hiena cmentarna zatrzymana przez krakowskich policjantów

Zdjęcie ilustracyjne / malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 37-letniego złodzieja. Łupem mężczyzny padały mosiężne elementy nagrobkowe. Zatrzymany usłyszał 14 zarzutów ograbienia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi do lat 8 więzienia.

Policjanci od kilku tygodni prowadzili działania poszukiwawcze złodzieja – grasującego na jednym z krakowskich cmentarzy. Z ustaleń kryminalnych z I komisariatu Policji wynikało, że łupem hieny cmentarnej padają mosiężne elementy nagrobkowe. Złodziej wyłamywał krzyże oraz antaby – najprawdopodobniej po to, aby później sprzedać je w punkcie skupu złomu.  

Na podstawie zebranych materiałów, m.in. zabezpieczonych monitoringów policjanci wytypowali sprawcę kradzieży. Okazało się, że namierzony 37-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży niż początkowo ustalili śledczy. Zatrzymany złodziej to mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna systematycznie przyjeżdżał do Krakowa odwiedzając cmentarze. Korzystając z sytuacji – gdy w pobliżu nie było innych osób, odrywał, wyłamywał elementy mosiężne, ozdabiające miejsce pochówku. Skradzione łupy chował do podróżnej torby i wracał do miejsca zamieszkania. Tam dochodziło do kolejnego etapu obróbki skradzionych elementów: 37-latek rozcinał krzyże, napisy, ozdobne figurki, na mniejsze elementy – tak, aby sprzedając je na złomie nikt nie mógł podejrzewać, że to elementy nagrobkowe.

Podczas zatrzymania 37-latek nie krył zaskoczenia widokiem policjantów na swojej posesji. Okazało się, ze jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże (również z terenu cmentarzy). Mężczyzna usłyszał 14 zarzutów z art. 262 (2) tj. ograbienia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi  do lat 8 więzienia. Policjanci nie wykluczają, że na swoim koncie ma więcej tego typu kradzieży. Podejrzany został osadzony w zakładzie karnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl